Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XV niedziela zwykła. Po południu o 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. We wtorek przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (MB Szkaplerznej). Po Msz św. wieczornej nabożeństwo do MB Szkaplerznej. Zapraszamy do udziału.

3. W kancelarii można już zapisywać się na Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Prosimy, by nie odkładać zgłoszenia na ostatnie dni i zachęcamy, zwłaszcza młodych, do udziału. Osoby, które pójdą nawet jeden odcinek też powinny być zgłoszone, a tym samym ubezpieczone, zaś małoletnie muszą mieć wskazanego opiekuna.

4. Wyjeżdżającym na pielgrzymkę na Litwę przypominamy, że wyjazd będzie z parkingu przy kościele w nocy 15/16 lipca o g. 3.00.

5. W sobotę o g. 10.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Samborowic, a w niedzielę o 14.30 z Wojnowic.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć Ojca Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszy św. będzie rozprowadzać kalendarze misyjne na przyszły rok.

7. Ojcowie Franciszkanie zapraszają młodych na Górę Św. Anny na ogólnopolskie Święto Młodzieży. Termin spotkania: od 15 do 20 lipca. Organizatorzy przewidują obecność wielu gości i liczne koncerty. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com

8. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. Za tydzień kolekta specjalna na docieplenie plebanii i zakup nowego kotła gazowego. W ostatnim czasie zostały położone nowe schody z granitu przed wejściem do domu katechetycznego i na plebanię. Koszt 11 400zł. Za wszelką ofiarność serdeczne „Bóg zapłać”.

9. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Na stoliku pod chórem jest kolejne wydanie czasopisma „Miłujcie się”, dedykowanego młodzieży i młodym małżeństwom. Zachęcamy, by sobie wziąć (gratis!). Biblioteka jest tymczasowo nieczynna.