Please update your Flash Player to view content.

1. Dziś XVII niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza św. w int. kapłanów naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, po Mszy św. nabożeństwo o powołania; w piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego z Koronką, zaś w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Wieczorem o 17.30 różaniec Róż Różańcowych i o 18.00 Msza św. w int. Róż Różańcowych.Zapraszamy do udziału.

3. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Dodatkowa spowiedź w piątek 17.00 – 18.00. Rodziców prosimy o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych. Zachęcamy do skorzystania z posługi naszych szafarzy.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Rudnika, a o 13.30 będzie Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca sierpnia.

5. W kancelarii można już zapisywać się na Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Prosimy, by nie odkładać zgłoszenia na ostatnie dni i zachęcamy, zwłaszcza młodych, do udziału. Osoby, które pójdą nawet jeden odcinek też powinny być zgłoszone, a tym samym ubezpieczone, a małoletnie muszą mieć wskazanego opiekuna.

6. Obecnych na Jasne Górze zachęcamy do zobaczenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. Wystawa mieści się na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Szczegóły na plakacie.

7. Pasterze Kościoła w Polsce zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych.

8. Nasza parafia będzie organizować pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny 14 września. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.

9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na bieżące potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.

10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Biblioteka będzie czynna od najbliższego czwartku do 15 sierpnia, potem będzie znowu przerwa do końca września.