Please update your Flash Player to view content.
1. Dziś XVIII niedziela zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 
2. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek Św. Dominika, w piątek Św. Benedykty od Krzyża, a w sobotę Św. Wawrzyńca. Zapraszamy do udziału we Mszy św.
3. W kancelarii można już zapisywać się na Opolską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 12 – 17 sierpnia. Osoby, które pójdą nawet jeden odcinek też powinny być zgłoszone, a tym samym ubezpieczone, a małoletnie muszą mieć zgodę rodziców i wskazanego opiekuna. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki w kościele na Ostrogu w poniedziałek 12 sierpnia o g. 9.00, a na zakończenie w Częstochowie w sobotę 17 sierpnia o g. 11.00.
 
4. Obecnych na Jasne Górze zachęcamy do zobaczenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. Wystawa mieści się na parkingu obok Domu Pielgrzyma. Szczegóły na plakacie.
 
5. Pasterze Kościoła w Polsce zachęcają do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu 
w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych.
 
6. Nasza parafia będzie organizować pielgrzymkę na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny 14 września. Zapraszamy do wspólnego wyjazdu. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.
 
7. W sobotę i niedzielę w Kamieniu Śl. odbędą się obchody ku czci Św. Jacka, patrona naszej diecezji. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 
8. W przyszłą niedzielę o g. 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. W sobotę 
o g. 19.00 w kościele katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
 
9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
 
10. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Różaniec i Anioł Stróż oraz „Drogi do nieba” z dużym i małym drukiem. Biblioteka będzie czynna od najbliższego czwartku do 15 sierpnia, potem będzie znowu przerwa do końca września.