Please update your Flash Player to view content.

     Dziewczęta z Grupy Dzieci Maryi zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Głosu Maryi

Czytaj

1 września rozpoczęły się zapisy na Diecezjalne Pielgrzymki Dzieci Maryi na Górę św. Anny, które odbędą się w dwóch terminach: 28-30 września br. dla rejonu Opole i Kluczbork oraz 12-14 października br. dla rejonu Nysa i Racibórz. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą internetową do 24 września i 8 października. Prosimy o kontakt z s. Elżbietą.

Szczegóły w nowym numerze Głos Maryi

 

Nasze Marianki - już chyba tradycyjnie - miały swoją "wigilię" połączoną z dzieleniem się opłatkiem. Po wspólnej modlitwie i odczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa był poczęstunek oraz radosna "Belgijka". Razem dziękowałyśmy dobremu Bogu za dar czasu, powołania oraz kolejnego - radosnego - Adwentu w naszym życiu. W nastroju czujności i otwartości naszych serc, czekamy na Narodzenie Syna Bożego i modlimy się o to, by "Maleńka Miłość" nieustannie nam błogosławił i prowadził!

Zdjęcia ze spotkania

13 grudnia Marianki z naszej Parafij brały udział w adwentowym dniu skupienia w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu. W programie była Eucharystia, Jasełka oraz w radosnej i życzliwej atmosferze dzielenie się opłatkiem. Mszy Św. przewodniczył Ks. Rektor Grzegorz Kadzioch, który w kazaniu nawiązał do czystości i piękna Maryi. Przez ukazanie obrazu biblijnego o grzechu pierwszych ludzi podkreślił wartość słów Bożej obietnicy, czyli PROTOEWANGELII. Następnie przez obrazowe opowiadanie wytłumaczył Mariankom czym jest zło i zachęcił do tego, by być LUSTREM Chrystusowej Ewangelii. Na końcu Ks. Celebrans zacytował słowa Św. Pawła: Niech da wam światłe oczy serca tak, byście wiedzieli, czym jest nadzieja waszego powołania, czym bogactwo chwały Jego dziedzictwa wśród świętych.” (Ef 1, 17-18) i zachęcił do ich przestrzegania. Dzień skupienia był bardo piękny i na pewno z korzyścią dla ducha i ciała dla wszystkich Marianek. Już dziś czekamy na kolejne spotkanie...

Zdjęcia z dnia skupienia

 

8 grudnia cały Kościół obchodzi Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX i jest ona dogmatem naszej wiary. Napisał tak: „Ogłaszamy (…) że Najświętsza Maryja Panna od pierwszej chwili swego poczęcia - mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga (…) została nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego (…) i dlatego wszyscy wierni powinni w nią wytrwale i bez wahania wierzyć”. W czasie wieczornej Eucharystii Dzieci Maryi dziękowały dobremu Bogu za tak wspaniałą Orędowniczkę i modliły się za o dar głębokiej wiary i pięknej miłości oraz za Rodziców i Przyjaciół. Nasza Parafia bardzo się cieszy, gdyż mamy aż 37 Marianek, które dziś na nowo oddały siebie Niepokalanej Matce i obrały JĄ sobie za Panią i Matkę.

Zdjęcia ze Święta Dzieci Maryi