Please update your Flash Player to view content.

W czwartek, 11 września, Krąg Biblijny przy naszej parafii obchodził 11. rocznicę założenia. Obchody rozpoczęły się w kościele Matki Bożej o godz. 18 Mszą św., którą celebrowali ks. proboszcz Henryk i ks. Marek. Na wstępie ks. proboszcz wyraził swoje zadowolenie z istnienia przy naszej parafii wspólnoty pragnącej pochylać się nad treścią Pisma Świętego. Szczególne podziękowania skierował do moderatorów grupy – s. Felicyty, u której przed jedenastoma laty zrodził się pomysł założenia Kręgu Biblijnego, i o. Janowi, który podpierając się bogatą literaturą i osobistą wiedzą, wyjaśnia zawiłości świętego tekstu. Życzył osobom przynależącym do tej grupy, by udało im się wprowadzić treść nauczania biblijnego do swojego życia. Zachęcał pozostałych wiernych do rozważenia możliwości przyłączenia się do tej wspólnoty.

Zdjęcia z rocznicy

Uczestnicy spotkań biblijnych czynnie włączyli się w udział podczas Eucharystii. Przypadło im czytanie mszalne, psalm, modlitwa wiernych i przyniesienie darów ofiarnych do ołtarza. Druga część świętowania miała miejsce w salce kominkowej domu katechetycznego. Na stole znalazły się pierogi, barszczyk, domowe ciasta, cukierki, owoce i inne smakołyki. Przerywnikiem podczas ucztowania były różne pieśni religijne przy akompaniamencie gitary. Odczytanie hymnu o miłości św. Pawła było formą podziękowania dla obecnych księży za przychylność dla grupy i dobrą współpracę. Na zakończenie spotkania o. Jan, jak zwykle, pobłogosławił wszystkich Księgą Prawdy i Życia. Uwieńczeniem rocznicy były modlitwa i zapalenie symbolicznego znicza na grobie śp. ks. proboszcza Eugeniusza Dębickiego, który był przychylnie nastawiony do miłośników Pisma Świętego i zawsze chętnie brał udział w spotkaniach rocznicowych.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego zgłębiania treści Pisma Świętego. Chrześcijanie powinni dobrze znać Księgę, która jest podstawą ich życia. Spotykamy się co tydzień w czwartki po wieczornej Mszy św., ok. godz. 18.30. Celem spotkań jest nie tylko poznanie Biblii, ale uczynienie z niej Księgi, która jest światłem dla życia.