100 – lecie ANNUNTIATY

   

Annuntiata – Dom Maryi – otwarty dla każdego człowieka, niezależnie od statusu społecznego, narodowości, stanowiska społecznego, bo Serce Matki jest gotowe dla każdego, kto zapuka do JEJ DOMU, do drzwi Annuntiaty.

Kochani Przyjaciele i Dobrodzieje!
25 marca 2021 r. o godz. 15:00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, zaczniemy świętowanie 100-lecia Klasztoru Annuntiata, by wyrazić wdzięczność Trójjedynemu Bogu za dar naszego Domu Prowincjalnego. O godz. 16:00 Biskup Andrzej Czaja, Ordynariusz Diecezji Opolskiej, będzie przewodniczył Eucharystii, dziękując Bogu za 100 lat misji naszego Zgromadzenia w Raciborzu, za wszystkie siostry, także za te, które już odeszły do Pana, za wszystkich Dobrodziejów i Przyjaciół naszego Domu.


Z powodu pandemii nie możemy wspólnie zgromadzić się na dziękczynnej Eucharystii i przy jednym stole. Zapewniamy Was, że będziemy dziękować za dar wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów. Codziennie modlimy się za Was w Koronce do Miłosierdzia Bożego i Różańcu Świętym. Niech nasza codzienna modlitwa i pamięć będzie dla Was wszystkich naszym darem wdzięczności. Szczególnym wyrazem naszej pamięci i wdzięczności jest Msza święta sprawowana każdego miesiąca w intencji naszych Dobrodziejów i ich Rodzin, w której przedstawiamy Bogu Wasze radości, troski i potrzeby dnia codziennego.
Tak naprawdę wszystkie zaczynałyśmy życie zakonne w klasztorze Annuntiata. W chwili obecnej mamy 72 misjonarki w 29 krajach. W Polsce, Siostry tworzą 12 wspólnot na terenie całego kraju. Każde miejsce w naszym Domu jest dotknięte modlitwą, cierpieniem i ofiarą. Może dlatego tyle misjonarek wychowało się na tej glebie wiary i miłości raciborskiej ziemi. Na przestrzeni lat – od 1967 roku – około 125 sióstr wyjechało do 54 wspólnot w różnych krajach misyjnych. W przeciągu minionych 100 lat, 53 siostry naszej Polskiej Prowincji odeszło do Pana. Dzisiaj również dziękujemy za dar ich misyjnego życia i posługiwania często w trudnych warunkach. Ofiara i miłość przekraczają próg śmierci. Są chwile w życiu, kiedy serce przepełnia wdzięczność. Wdzięczność za lata minione, za dobre i radosne chwile, za smutne i trudne momenty, które są już historią. 

Jest za co dziękować Trójjedynemu Bogu! Wierzymy, że nasza modlitwa jest darem wdzięczności za nasz Dom Maryi, który jest otwarty dla każdego biednego, bezdomnego, chorego i zagubionego człowieka.

To nie przypadek , że obecny rok 2021 jest poświęcony św. Józefowi. Droga Jego życia była bardzo trudna. Postawa św. Józefa zachęca nas do akceptacji innych, bez wykluczenia, takimi jakimi są, zastrzegając szczególne umiłowanie dla słabych, ponieważ Bóg wybiera to, co słabe…

Niech codzienna modlitwa z Annuntiaty będzie darem i uśmiechem wdzięczności. Zawierzamy Was Wszystkich Niepokalanemu Sercu Maryi.


S. Dolores, Dorota Zok SSpS ze wszystkimi Siostrami – Służebnicami Ducha Świętego.