Ogłoszenia Parafialne na Wielki Tydzień

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielę Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. O g. 17.00 ostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
2. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nowenna do Św. Józefa, a w środę nowenna do MB Raciborskiej. Z radością informujemy, że udało się zebrać 20 Panów, którzy będą tworzyć męską Różę Św. Józefa. Uroczyste przyjęcie będzie 1 maja podczas nabożeństwa majowego.


3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Ze względu na obostrzenia sanitarne będziemy odprawiać liturgię Triduum o g. 16.00 i 18.00 (przy ołtarzu polowym) oraz o g. 20.00 w kościele. Na obrzędy sprawowane na zewnątrz kościoła prosimy przynieść ze sobą składane krzesełko, ponieważ w co drugiej ławce będą mogły siedzieć tylko dwie osoby. W kościele można zająć tylko miejsce oznaczone żółtą kartą. Uroczyste ogłoszenie zmartwychwstania Chrystusa będzie na zakończenie liturgii w Wielką Sobotę o 20.00 i na rozpoczęcie porannej Mszy św. w niedzielę o 6.30. Nie będzie jednak procesji rezurekcyjnej.
4. W Wielki Piątek o g. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 15.00 rozpoczęcie nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Po ostatniej liturgii będzie adoracja Najśw. Sakramentu w Grobie Pańskim do północy, w tym czasie będzie też okazja do spowiedzi św.
5. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów wielkanocnych odbędzie się przy ołtarzu polowym co godzinę od 10.00 – 14.00 oraz o g. 14.30. Na liturgię Wigilii Paschalnej prosimy przynieść świecę zaopatrzoną w okapnik.
6. W niedzielę i poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Nie będzie jednak w I święto Mszy św. o g. 8.00, a o 17.15 będą nieszpory wielkanocne z koronką do Miłosierdzia Bożego. Komunia św. dla tych, którzy będą uczestniczyć we Mszy św. online w I i II święto będzie udzielana w kościele o 15.00, 16.00 i 17.00. Msze św. przy ołtarzu polowym: o 11.00, 12.30 i 13.30 (jeśli pogoda pozwoli).
7. Okazja do spowiedzi św.
• poniedziałek, wtorek, środa: 6.00 – 8.00 oraz 15.00 – 18.30 (przerwa 16.30 – 17.00)
• Wielki Czwartek: 6.00 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00 i podczas liturgii
• Wielki Piątek 6.00 – 10.00 oraz 15.00 – 17.00 oraz 21.00 – 0.00
• Wielka Sobota 6.00 – 12.00 oraz 15.00 – 17.00
Bardzo prosimy, by na początku tygodnia do spowiedzi przyszły dzieci i młodzież.
8. Bóg zapłać za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary na kwiaty i dekoracje Bożego Grobu. Dziękujemy też na dary składane dla tych, którym Caritas pomaga. W Wielki Czwartek, w Wielką Sobotę i w Niedzielę Wielkanocną złożymy ofiarę na potrzeby naszej parafii, zaś w Wielki Piątek na kościoły w Ziemi Świętej, a w Poniedziałek Wielkanocny na KUL. Dziękujemy również Paniom i Panom za posprzątanie kościoła oraz Panom za pomoc przy porządkowaniu placu kościelnego. „Bóg zapłać” również rodzinie Torchała za wykonanie palm do kościoła.
9. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: w poniedziałek, wtorek i w środę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
10. Zachęcamy do lektury czasopism: „Gość Niedzielny”, świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii książeczki „Droga do nieba” i świece na wielkanocny stół.
11. Informujemy, że w związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, w naszym kościele może być jednocześnie 31 osób. Miejsca, które można zajmować są oznaczone żółtą kartą. Apelujemy i prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy.