Ogłoszenia Parafialne 05 – 11 kwietnia 2021r.

1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Porządek Mszy św. – niedzielny. O 15.00, 16.00 i 17.00 obrzęd Komunii św. dla tych, którzy w domu uczestniczyli we Mszy św. transmitowanej; o 17.15 nieszpory wielkanocne z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy też do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w kolejnych dniach Oktawy. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Od jutra do niedzieli o g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do wieczornej Mszy św. Zapraszamy do udziału w kościele albo poprzez transmisję online.


3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ. Po nowennnie spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych. Ze względu na limity wiernych w kościele, prosimy, aby przyszedł jeden z rodziców.

4. W piątek o 18.00 Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego, a o 19.30 Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania (kl. VII – VIII) i dla młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzieci, które w skarbonkach wielkopostnych zbierały jałmużnę „Dar Juniora dla Seniora”, proszone są o przyniesienie skarbonki do kościoła.

6. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać Księżom za posługę w konfesjonale, Ks. Arturowi za przygotowanie liturgii Triduum oraz Ciemnicy. Dziękujemy też Panom Henrykowi i Brunonowi oraz Pani Lidce i młodzieży zaangażowanej w przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej, klerykowi Wojciechowi i szafarzom, Panu Stachurskiemu oraz Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół i Paniom dekorującym ołtarze. Bóg zapłać Panu Józefowi za służbę w zakrystii i naszym organistom za oprawę muzyczną i śpiew, a także zaangażowanym w Liturgię Słowa podczas Triduum. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej w świątecznym wydaniu: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” i czasopismo Różaniec.

8. Ponawiamy informację, że w związku z zaostrzeniem przepisów sanitarnych, w naszym kościele może być jednocześnie 31 osób. Miejsca, które można zajmować są oznaczone żółtą kartą. Apelujemy i prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy.

9. Z radością informujemy, że nasz parafianin Wojciech Hejczyk, kleryk V roku Seminarium Duchownego w Opolu, 8 maja br. ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu, a w przyszłości święcenia kapłańskie. Wierni, którzy wiedzieliby o jakichkolwiek nieprawidłowościach albo przeszkodach do święceń mają obowiązek powiadomić proboszcza.