Ogłoszenia Parafialne 23 – 30 maja 2021r.

 1. Dziś uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny w Kościele. O g. 17.30 nabożeństwo majowe z modlitwą do Ducha Św.
 2. Jutro przypada II Święto Zesłania Ducha Świętego – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jutrzejsze święto to też Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach o g. 15.00.
 3. W środę Dzień Matki. Majówka z nowenną do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ. Wieczorna Msza św. w int. żyjących i zmarłych matek. Prosimy, by przynieść ze sobą jedną czerwoną różę, którą złożymy Matce Bożej idąc wokół ołtarza.
 4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w int. kapłanów „OREMUS”.
 5. Dzieci klas I – VI zapraszamy w czwartek na majówkę o 17.30 i Mszę św. szkolną o g. 18.00. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.
 6. W sobotę o g. 10.00 będziemy gościć w naszym sanktuarium pielgrzymkę z Łubowic, a w niedzielę o 9.30 pielgrzymkę z Ostroga.
 7. Młodych zapraszamy na miesięczne czuwanie w sobotę o g. 20.00 w kościele NSPJ.
 8. Ponawiamy informację, że 3 czerwca chcemy zorganizować procesję Bożego Ciała. Pójdziemy „starą” trasą: Żorska, Żółkiewskiego, Chodkiewicza i Starowiejska. Prosimy Parafian o zorganizowanie ołtarzy. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty Bożego Ciała zostanie przeprowadzona dzisiaj i w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 9. Siostry Misyjne z Annuntiaty organizują dla dzieci 10 – dniowe „Wakacje z misjami” od 28 czerwca do 7 lipca w Ocyplu koło Stargardu Gdańskiego. Zapisy i szczegóły u s. Elżbiety.
 10. Informujemy, że od tygodnia mamy nową stronę internetową, która dla wielu parafian jest cennym źródłem informacji. Zachęcamy więc do korzystania. Koszt zbudowania nowej strony to 2 000zł.
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i te przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta jest jałmużną postną z całego roku, którą przekażemy Ks. Biskupowi na dzieła miłosierdzia w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych” – to publikacja skierowana do tych, którzy z różnych powodów zrezygnowali z systematycznej lekcji religii, a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania czy małżeństwa. Katechizm ten może również służyć jako pomoc w formacji rodziców i chrzestnych. Do każdego egzemplarza dołączony jest audiobook, który można wykorzystać np. w samochodzie. Zachęcamy do zakupu. Koszt 30zł.