Ogłoszenia Parafialne 30 maja – 06 czerwca 2021r.

  1. Dziś Uroczystość Najśw. Trójcy, która kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. O g. 9.30 będziemy gościć pielgrzymkę z Ostroga. Po południu o 17.15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek przypada Święto Nawiedzenia NMP. W naszym kościele to dzień całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację rozpocznie Msza św. o g. 9.00 w int. żyjących i ++ Parafian; po niej wspólna modlitwa różańcowa. Ramowy porządek adoracji podajemy w „Liście Parafialnym”, w gablotce i na stronie internetowej.
  3. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa. Główna Msza św., po której pójdziemy w eucharystycznej procesji, będzie o g. 9.00 przy ołtarzu polowym (dzieci z klas III i IV zapraszamy w strojach i komunijnych). Pozostałe Msze św. o g. 6.30, 8.00, 11.30 (bezpośrednio po procesji) i o g. 18.00. Wieczorem o 20.00 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim.
  4. Bardzo prosimy o płatki kwiatów dla dzieci i pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Okna naszych mieszkań na trasie procesji prosimy przyozdobić obrazami, symbolami religijnymi i flagami. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i starszych prosimy o pomoc przy farbowaniu trocin w poniedziałek o godz. 19:00. Przypominamy, że w tym roku pójdziemy ulicami: Żorską (koło plebanii) w kierunku kwiaciarni, następnie Żółkiewskiego, Chodkiewicza i Starowiejską. Zakończymy procesję przy ołtarzu polowym. Po uroczystości Bożego Ciała zapraszamy na procesje eucharystyczne o 17.45.
  5. Przez cały czerwiec o 17.15 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, podczas której będzie okazja do spowiedzi św. Z racji czwartkowej uroczystości i nowego miesiąca zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Litania do Serca Pana Jezusa o 17.45.
  6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem do Miłosierdzia Bożego w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św. i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. W sobotę od godz. 8.00 będziemy odwiedzać chorych i seniorów naszej parafii. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii albo telefonicznie. O godz. 11.00 zbiórka LSO w kościele, a na 12.00 zapraszamy scholkę dziecięcą.
  7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca czerwca, a o 17.15 nabożeństwo czerwcowe ze zmianą tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa.
  8. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i te przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opłacenie bieżących rachunków naszej parafii. W uroczystość Bożego Ciała kolekta na potrzeby parafii, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych” – to publikacja skierowana do tych, którzy z różnych powodów zrezygnowali z systematycznej lekcji religii, a chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania czy małżeństwa. Katechizm ten może również służyć jako pomoc w formacji rodziców i chrzestnych. Do każdego egzemplarza dołączony jest audiobook, który można wykorzystać np. w samochodzie. Zachęcamy do zakupu. Koszt 30zł.