Ogłoszenia Parafialne 06 – 13 czerwca

 1. Dziś X Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W szczególny sposób zapraszamy męską Różę Różańcową, dla której będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W kolejne dni tego tygodnia od g. 17.15 adoracja Najśw. Sakramentu, o 17.45 litania do NSPJ i procesja wokół kościoła. Do udziału w procesjach zapraszamy zwłaszcza dzieci I komunijne i dziewczynki sypiące kwiaty. Na zakończenie eucharystycznych procesji – w czwartek, zostaną poświęcone wianki, kwiaty i zioła.
 3. Dzieci zapraszamy w czwartek o 17.45 na procesję i na Mszę św. szkolną o g. 18.00.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Tego dnia w Krakowie będzie miał miejsce akt poświęcenia Narodu Polskiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii, na prośbę Ks. Biskupa, również ten akt zostanie odczytany. Zapraszamy na Mszę św. O 6.30 w int. czcicieli Serca Jezusowego. Po południu od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, a o 17.30 nabożeństwo do NSPJ. Kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i starszą młodzież zapraszamy w piątek na Mszę św. o g. 19.30.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania. W poniedziałek kl. VI, we wtorek kl. VIII i w środę kl. VII. Spotkanie będzie dla obydwu grup w kościele o g. 18.40. Prosimy o przyniesienie dzienniczków obecności.
 6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Tego dnia troje dzieci przystąpi do I Komunii św. Próby przed uroczystością odbędą się we wtorek i w środę o g. 15.30, a pierwsza spowiedź będzie w piątek o 16.30.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 8. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl
 9. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na przesłuchania wstępne na nowy rok szkolny 2021/2022, które odbędą się: 26 czerwca oraz 28 sierpnia br. od godz. 9.00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl
 10. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i te przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała, a zwłaszcza tym którzy przygotowali ołtarze i trasę procesji oraz ofiarowali kwiaty i brzózki – „Bóg zapłać”.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych”.