Ogłoszenia Parafialne 13 – 20 czerwca 2021r.

 1. Dziś XI Niedziela Zwykła, a także Dzień Fatimski. Od g. 17.00 dwie części różańca (światła i bolesna) i okazja do spowiedzi św. O g. 18.00 Msza św., różaniec fatimski i procesja wokół murów naszego sanktuarium. Zapraszamy do udziału.
 2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.15, w tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty, o 17.45 litania do NSPJ i zakończenie adoracji.
 3. Dzieci zapraszamy w czwartek o 17.45 na litanię do Serca Pana Jezusa i o 18.00 na Mszę św. szkolną, zaś kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i starszą młodzież na nabożeństwo w piątek o 19.30.
 4. W piątek wieczorna Msza św. ku czci Św. Józefa, a po niej nowenna.
 5. W sobotę o g. 11.00 będziemy w naszym sanktuarium gościć pielgrzymkę ze Sudołu, natomiast na godz. 9:00 zapraszamy na zbiórkę o 9:00 kandydatów, ministrantów i lektorów.
 6. W przyszłą niedzielę o 10.45 dziewięcioro dzieci przystąpi do I Komunii św. Próby przed uroczystością odbędą się we wtorek i w środę o g. 18.40, a pierwsza spowiedź w sobotę o 16.30.
 7. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl
 8. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na przesłuchania wstępne na nowy rok szkolny 2021/2022, które odbędą się: 26 czerwca oraz 28 sierpnia br. od godz. 9.00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl
 9. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na wyposażenie parafialnej biblioteki, a po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 10. Dziękujemy Panu Bernardowi Halfar i jego rodzinie za kapitalny remont bramy kościelnej od strony grobu ks. Dębickiego – „Bóg zapłać”.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż”, książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych”.
 12. W związku z luzowaniem ograniczeń i reżimów sanitarnych ks. Biskup w całości odwołuje dyspensę od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy św. W wydanym dekrecie przywraca posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. wobec chorych oraz wszelkie spotkania formacyjne dzieci, młodzieży i dorosłych. Od dzisiaj w kościele może być zajęte 50% miejsc siedzących i stojących, a od 26 czerwca 75% tych miejsc. Do tego limitu nie włącza się osób w pełni zaszczepionych. W realiach naszej diecezji w praktyce oznacza to możliwość udziału wiernych w liturgii bez większych ograniczeń wewnątrz lub na zewnątrz kościoła. Zapraszamy więc do udziału we Mszy św. w kościele albo na zewnątrz świątyni, a także wszystkie grupy parafialne na swoje spotkania. Uczestniczących w spotkaniach i liturgii wewnątrz kościoła obowiązuje zakładanie maseczek.