Ogłoszenia Parafialne 20 – 27 czerwca 2021r.

 1. Dziś XII Niedziela Zwykła. W naszej parafii 9 dzieci podczas Mszy św. o 10.45 przyjmie I Komunię św. Nabożeństwo popołudniowe z udziałem dzieci I komunijnych o g. 16.30 Zapraszamy do udziału.
 2. W dni powszednie adoracja Najśw. Sakramentu od g. 17.15, w tym czasie okazja do Sakramentu Pokuty, o 17.45 litania do NSPJ i o 18.00 wieczorna Eucharystia.
 3. W środę przypada Dzień Ojca. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W czwartek uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy się modlić za + Proboszcza o. Adama Krawca w 34 rocz. śmierci.
 5. Dzieci i młodzież kończą w piątek rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli na Mszę św. dziękczynną w czwartek o g. 18.00, natomiast młodzież zapraszamy w sobotę na 19.30 na ostatnie czuwanie młodych połączone z ogniskiem, w parafii NSPJ.
 6. W sobotę w naszym sanktuarium będziemy gościć cztery pielgrzymki: o 8.00 z Bojanowa, o 10.00 z Bieńkowic, o 12.00 z Łan i o 16.00 z parafii Św. Mikołaja.
 7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będziemy święcić pojazdy mechaniczne modląc się za kierowców i o szczęśliwą podróż. Zachęcamy więc, by tym razem do kościoła przyjechać.
 8. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św., na Mszę św. dziękczynną. Będzie sprawowana przy ołtarzu polowym (jeśli pogoda pozwoli) o g. 11.00.
 9. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl
 10. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na przesłuchania wstępne na nowy rok szkolny 2021/2022, które odbędą się: 26 czerwca oraz 28 sierpnia br. od godz. 9.00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na wyposażenie parafialnej biblioteki, dziś jeszcze po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii, a po Mszy św. zbiórka na środki transportu dla misjonarzy.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż”, książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych”.
 13. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli obowiązuje nas udział w niedzielnej i świątecznej Mszy św. w kościele. Ks. Biskup w całości odwołał dyspensę. Zachęcamy też wszystkie grupy modlitewne do udziału w swoich spotkaniach formacyjnych. Uczestniczących w liturgii wewnątrz kościoła i w spotkaniach obowiązuje zakładanie maseczek.