Ogłoszenia Parafialne 27 czerwca – 04 lipca 2021r.

 1. Dziś w XIII niedzielę zwykłą modlimy się w int. kierowców oraz o szczęśliwe i bezpieczne podróże, a po Mszach św. święcimy nasze pojazdy. W podzięce za szczęśliwie przejechane kilometry zachęcamy, by złożyć ofiarę do puszki na środki transportu dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji.
 2. Dziś jeszcze nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 17.15. Serdecznie zapraszamy.
 3. W dni powszednie od 17.15 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu. Do środy litania do NSPJ o 17.45, w czwartek nabożeństwo o powołania i za powołanych, a w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. We wtorek przypada Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wieczorna Msza św. w int. kapłanów naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; w piątek rano Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego, zaś w sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do udziału.
 6. W sobotę od g. 8.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych seniorów i chorych. Prosimy ich zgłosić w zakrystii albo telefonicznie. Następne odwiedziny we wrześniu.
 7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będzie I odpust parafialny ku czci Nawiedzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma w int. Parafian i dobrodziejów kościoła o 11.00. O 17.15 Nieszpory odpustowe ku czci NMP ze zmianą tajemnic różańcowych (róża męska). Zapraszamy Parafian i Gości na naszą Maryjną Uroczystość. Z racji nowego miesiąca i odpustu zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie rano pół godziny przed Mszą św., a wieczorem podczas adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 17.15 – 18.00.
 8. Informujemy, że od przyszłej niedzieli i przez cały okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30, zaś kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku od 8.00 – 9.00 oraz po wieczornej Mszy św. do g. 19.00, w soboty od 8.30 – 10.00, a w czwartek jest nieczynna.
 9. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Również tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl
 10. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na przesłuchania wstępne na nowy rok szkolny 2021/2022. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl
 11. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto naszej parafii. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka na środki transportu dla misjonarzy naszej diecezji. We wtorek złożymy tzw. świętopietrze na potrzeby Stolicy Apostolskiej w Rzymie, a w przyszłą niedzielę kolekta odpustowa na potrzeby naszego sanktuarium.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne (podwójne) wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż”, książeczki „Droga do nieba” oraz „Katechizm dla średnio zaawansowanych”.