Ogłoszenia Parafialne 04 -11 lipca 2021r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy pierwszy z odpustów maryjnych – ku czci Nawiedzenia NMP. Witamy Ks. Roberta Sadlaka, prefekta naszego Seminarium Duchownego w Opolu, który głosi nam Słowo Boże i będzie przewodniczył sumie odpustowej o g. 11.00.
 2. Dopełnieniem uroczystości odpustowej będą Maryjne Nieszpory o g. 17.15 połączone ze zmianą tajemnic różańcowych męskiej Róży Św. Józefa. Zapraszamy do udziału.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W sobotę będziemy  w naszym sanktuarium gościć dwie pielgrzymki: o g. 8.30 z Wojnowic i o 10.30 z Pawłowa.
 5. Róże Różańcowe zapraszamy na Mszę św. w sobotę o g. 18.00; od g. 17.30 wspólny różaniec.
 6. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Dariusza Flaka – misjonarza z Peru, który będzie nam głosił Słowo Boże. Po Mszy św., ofiarą do puszek, wesprzemy ostatnio zbudowany kościół w peruwiańskich Andach.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii NSPJ w Raciborzu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy 11 lipca br. Zapisy u P. Katarzyny. Telefon kontaktowy na plakacie w gablotce.
 9. Przypominamy, że od dzisiaj i przez cały okres wakacji nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.
 10. Diecezjalne Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu ogłasza nabór do liceum. Zapisy odbywają się drogą telefoniczną lub mailową. Szczegóły na stronie szkoły: www.dloraciborz.pl
 11. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Opolu zaprasza na przesłuchania wstępne na nowy rok szkolny 2021/2022, które odbędą się 28 sierpnia br. od godz. 9.00. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.dimk.diecezja.opole.pl
 12. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta odpustowa przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 13. Dziękujemy Paniom i Panom za posprzątanie kościoła i placu odpustowego, a także za przygotowanie ołtarzy i dekoracji, Pani Michalinie za wyszycie nowych obrusów na ołtarz polowy. „Bóg zapłać” za poświęcony czas i siły.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne (podwójne) wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii:książeczki „Droga do nieba”.