Ogłoszenia Parafialne 11 – 18 lipca 2021r.

  1. Dziś XV niedziela zwykła. W naszej parafii witamy Ks. Dariusza Flaka, misjonarza z Peru, który głosi nam Słowo Boże i dzieli się z nami misyjnym doświadczeniem.
  2. Dziś jeszcze zapraszamy na niedzielne nieszpory o g. 17.15 połączone z modlitwą adoracyjną.
  3. We wtorek przypada wspomnienie MB z Fatimy. Od g. 17.00 modlitwa różańcowa (część światła i chwalebna), w tym czasie okazja do spowiedzi św., o 18.00 uroczysta Msza św., po niej różaniec (część bolesna) i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium. Zapraszamy do udziału.
  4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
  5. W sobotę będziemy w naszym sanktuarium gościć pielgrzymkę z Samborowic o g. 10.00.
  6. Nasze Siostry Misyjne z Annuntiaty zapraszają dziewczęta od 13 roku życia na rekolekcje, które odbędą się w dn. 21 – 25 lipca br. w Anuntiacie. Poprowadzi je o. Heribertus, werbista pochodzący z Indonezji.
  7. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 15 lat na zajęcia, które odbywają się lipcu od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 18.00 w Centrum Młodzieżowym „Przystań” przy ul. Karola Miarki 7. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, naukowe i sportowe i inne. W imieniu organizatorów zapraszamy.
  8. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Zapisy i znaczki w kancelarii parafii NSPJ. Inne szczegóły na stronie www.pielgrzymka-opolska.pl
  9. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziś jeszcze ofiarą do puszek prosimy wesprzeć misyjną działalność ks. Dariusza, w którego parafii w peruwiańskich Andach, ostatnio udało się wybudować kościół, m. in. dzięki ofiarności dobrych ludzi.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne (podwójne) wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba”.