Ogłoszenia Parafialne 18 – 25 lipca 2021r.

 1. Dziś XVI niedziela zwykła. Witamy Ks. Michała Banasia, który w naszej parafii będzie posługiwał do końca lipca, a w przyszłą niedzielę będzie głosił Słowo Boże i udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dziś jeszcze zapraszamy na niedzielne nieszpory o g. 17.15 połączone z modlitwą adoracyjną.
 3. Z racji przeżywanego Roku Św. Józefa, w poniedziałek wieczorna Msza św. połączona z nowenną, będzie ku czci Św. Józefa. Zapraszamy, zwłaszcza mężczyzn, do udziału. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W środę grupa naszych ministrantów i lektorów wyjeżdża z ks. Arturem na 3 – dniową wycieczkę w Kotlinę Kłodzką. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 7.30.
 5. Przypominamy, że nasze Siostry Misyjne z Annuntiaty zapraszają dziewczęta od 13 roku życia na rekolekcje, które odbędą się w dn. 21 – 25 lipca br. w Anuntiacie. Poprowadzi je o. Heribertus, werbista pochodzący z Indonezji.
 6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Opolskiej zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 18.00 w Centrum Młodzieżowym „Przystań” przy ul. Karola Miarki 7. W programie zajęcia plastyczne, muzyczne, naukowe i sportowe i inne.
 7. W dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się 45. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Podobnie jak w ubiegłym roku pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Grupy liczące około 80 osób wyruszą na trasę na dwa pełne dni, bez noclegów, troszcząc się o jedzenie i picie we własnym zakresie. Zapisy i znaczki w kancelarii parafii NSPJ.
 8. W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny oraz w sanktuarium Św. Anny w Oleśnie odbędzie się odpust ku czci Św. Anny. Suma odpustowa o g. 11.00.
 9. Ze względu na sytuację epidemiczną i niepewne warunki pokoju na Bliskim Wschodzie, jesteśmy zmuszeni odwołać planowaną na listopad pielgrzymkę do Ziemi Św. Od przyszłej niedzieli będzie można w zakrystii pobrać wpłaconą zaliczkę. Do tematu pielgrzymki do Ziemi Św. wrócimy przy najbliższej możliwości.
 10. Parafia kościoła farnego, w Jubileuszowym Roku Św. Jakuba, zaprasza na odpust ku czci Św. Jakuba, Apostoła w sobotę i niedzielę. Szczegóły tej uroczystości na plakacie w gablotce.
 11. Po okresie kapitalnego remontu od dzisiaj będzie na nowo funkcjonować nasza parafialna biblioteka LOGOS. W bibliotece mamy nową posadzkę, oświetlenie, odnowione ściany, nowe meble, odrestaurowany przez P. Huberta Joszko obraz Matki Bożej i świecznik pod paschał. Biblioteka jest też miejscem spotkań m. in. Grupy Biblijnej. Mamy nadzieję, że remont salki przyczyni się do wzrostu czytelnictwa literatury religijnej w parafii, a do Grupy Biblijnej dołączą nowe osoby. Panu Marianowi, który społecznie prowadzi bibliotekę serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz tym, którzy ofiarami wsparli ten remont. Biblioteka będzie czynna w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 12. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze ofiarą do puszek prosimy wesprzeć naszych ministrantów i ich wakacyjny wyjazd w Kotlinę Kłodzką. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne (podwójne) wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: książeczki „Droga do nieba”.