Ogłoszenia Parafialne 25 lipca – 01 sierpnia 2021r.

 1. Dziś XVII niedziela zwykła. Na Górze Św. Anny odpust. Suma w Grocie Lurdzkiej o g. 11.00. Z racji przeżywanego Roku Św. Jakuba, Apostoła, dziś także odpust w kościele Św. Jakuba na Rynku.
 2. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory połączone z modlitwą adoracyjną.
 3. W poniedziałek uroczystość Św. Anny, głównej patronki naszej diecezji. Wieczorna Msza św. w int. RR Św. Anny. We wtorek wspomnienie Św. Joachima. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. Przypominamy, że w dniach od 15 do 22 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Zapisy i znaczki w kancelarii parafii NSPJ. Ze względu na organizowany dojazd prosimy o wcześniejsze zapisy.
 5. W przyszłą niedzielę o g. 11.00 Mszę św. odprawi ks. Zbigniew Bębenek, kapłan diecezji elbląskiej, który będzie dziękował za 25 lat posługi kapłańskiej.
 6. Również w przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z miesiąca sierpnia, a o 17.15 nieszpory ze zmianą tajemnic różańcowych Męskiej Róży Św. Józefa.
 7. Ze względu na sytuację epidemiczną i niepewne warunki pokoju na Bliskim Wschodzie odwołaliśmy planowaną na listopad pielgrzymkę do Ziemi Św. W zakrystii można pobrać wpłaconą zaliczkę.
 8. „Bóg zapłać” za ofiary składane w kościele i przelewane na konto parafialne. Nasi ministranci, którzy w piątek wrócili z wycieczki dziękują za wsparcie ich wyjazdu – w minioną niedzielę udało się zebrać 2617zł. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na pokrycie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze solidaryzując się z poszkodowanymi przez powódź w Europie Zachodniej, ofiarą do puszek prosimy wesprzeć wszystkich poszkodowanych. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, wakacyjne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i „List Parafialny”. W zakrystii: „Katechizm dla średnio zaawansowanych” (30zł) oraz książeczki „Droga do nieba”. Zapraszamy też do nowo otwartej Parafialnej Biblioteki LOGOS. Czynna jest w niedzielę 9.00 – 9.30 i w czwartki 17.00 – 18.00.
 10. W imieniu Biskupa Opolskiego zachęcamy do korzystania ze szczepień przeciwko Covid-19. Jednocześnie informujemy, że w 10 parafiach diecezji w niedzielę 1 sierpnia zostaną uruchomione punkty szczepień. Najbliższy nas będzie w parafii Św. Tomasza w Kietrzu. Punkt szczepień, czynny w godz. 7.30-14.00, będzie oferował jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson. Osoby chcące przyjąć szczepienie powinny mieć przy sobie dowód osobisty. W kontekście minionych wydarzeń i niebezpieczeństwa kolejnego wzrostu zachorowań potraktujmy szczepienia przeciw Covid-19 jako wyraz troski o życie własne i naszych najbliższych.
 11. Dziś po zakończonej Mszy św. ks. Michał, tegoroczny neoprezbiter, będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa, z którym związany jest odpust zupełny. Zachęcamy, by podejść do balasek. Na pamiątkę każdy otrzyma obrazek. Za złożoną ofiarę przy tej okazji w imieniu ks. Michała składam serdeczne „Bóg zapłać”.