Ogłoszenia Parafialne 22 – 29 sierpnia 2021r

  1. Dziś XXI niedziela zwykła. Zapraszamy na niedzielne nieszpory o g. 17.15
  2. We wtorek 24 sierpnia nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Głębinowa do sanktuarium św. Rity. Ponadto odwiedzimy bazylikę w Nysie, sanktuarium Św. Józefa w Prudniku-Las i kościół w Racławicach Śl. Zapraszamy Róże Różańcowe i chętnych parafian. Koszt pielgrzymki 30zł. Zapisy u ks. Tomasza. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 8:00.
  3. W czwartek przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej – zapraszamy do udziału we Mszy św., a wieczorem o godz. 19:30 uwielbieniowe nabożeństwo Maryjne zakończone Apelem Jasnogórskim.
  4. Od piątku do następnej niedzieli na zakończenie Mszy św. wieczornej, a w niedzielę podczas nabożeństwa, będziemy odprawiać nowennę do Św. Matki Teresy z Kalkuty. Intencje można składać na stoliku pod chórem. Zapraszamy do udziału.
  5. W sobotę o g. 9.30 będziemy gościć pielgrzymkę z Gamowa. A na godz. 11:30 zapraszamy na zbiórkę lektorów, ministrantów i kandydatów.
  6. W sobotę 11 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie na Górze Św. Anny. Zapisy w zakrystii. Koszt 30zł.
  7. „Bóg zapłać” za kolektę złożoną na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień ofiara odpustowa na rzecz naszego sanktuarium.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „List Parafialny”. W zakrystii: „Katechizm dla średnio zaawansowanych” (30zł) oraz książeczki „Droga do nieba”. Nasza parafialna biblioteka „Logos” będzie nieczynna do 15 września.
  9. Kino „Bałtyk” zaprasza na spotkanie z reż. Pawłem Wysoczańskim i dr Heleną Pyzą. Dr Helena Pyta to kobieta która poświęciła życie pracy dla trędowatych w Indiach. Na podstawie jej życie i doświadczeń został nakręcony film „Jutro czeka nas długi dzień”. Spotkanie we wtorek, 31 sierpnia o godz. 20:00 w kinie „Bałtyk”.