Ogłoszenia Parafialne 29 sierpnia – 5 września 2021 r.

 1. Dziś XXII niedziela zwykła. O g. 17.15 Zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. We środę dzieci i młodzież szkolna wraz z nauczycielami i katechetami rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkim życzymy światła i mocy Ducha Św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny – w czwartek o g. 18.00. W szczególny sposób zapraszamy dzieci klas I, którym poświęcimy plecaki i przybory szkolne. Natomiast młodzież oraz kandydatów do Bierzmowania (od kl. 7 wzwyż) zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 19.30. Spowiedź dla dzieci i młodzieży pół godziny przed Mszą św.
 3. Do niedzieli, po wieczornej Mszy św., odprawiamy nowennę do Św. Matki Teresy z Kalkuty. Intencje można składać na stoliku pod chórem. Natomiast od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi, o 17.45 koronka i nowenna, o 18.00 Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki.
 5. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
 6. W przyszłą niedzielę w naszym sanktuarium będziemy obchodzić uroczystość odpustową ku czci Narodzenia NMP. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma o g. 11.00. Na sumie będziemy gościć pielgrzymkę z parafii Farnej, a o 15.00 pielgrzymkę z parafii NSPJ. Zapraszamy Parafian i Gości na tę maryjną uroczystość. Z racji nowego miesiąca i odpustu parafialnego zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., ponadto w piątek i w sobotę od 17.00 – 18.00.
 7. Podczas odpustu Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Sobotta, który był wikariuszem naszej parafii, a obecnie jest misjonarzem w Papui – Nowej Gwinei. Ks. Marek, który chce podzielić się doświadczeniem misyjnym z nami zaprasza na „Spotkanie z Misjami” w sobotę o godz. 19.30 w kościele. Spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.00.
 8. W przyszłą niedzielę Msza św. o g. 13.30 w int. rocznych dzieci z miesiąca września.
 9. W sobotę 11 września organizujemy wyjazd na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Św. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 30 zł.
 10. W niedzielę 12 września będziemy przeżywać uroczystość dożynkową. Do dekoracji ołtarzy prosimy o warzywa o owce.
 11. W sobotę odbędą się spotkania dla lektorów, ministrantów i kandydatów o g. 11.00.
 12. „Bóg zapłać” za kolektę złożoną na potrzeby naszej parafii. Za tydzień ofiara odpustowa na rzecz naszego sanktuarium, a po Mszach św. ofiarą do puszek wesprzemy misyjną działalność ks. Marka Sobotty.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. W zakrystii: Drogi do nieba oraz „Katechizm dla średniozaawansowanych”. W przyszłą niedzielę będzie możliwość zakupienia Ewangelii na każdy dzień. Parafialna biblioteka „Logos” będzie nieczynna do 15 września.
 14. W imieniu Pana Prezydenta naszego miasta prosimy o niezwłoczny udział w powszechnym spisie ludności i mieszkań. Spis jest obowiązkowy do końca września. Można tego dokonać również w Mobilnych Punktach Spisowych, utworzonych na terenie miasta. Adresy ich umieszczone są na plakacie w gablotce.