Ogłoszenia Parafialne 05 – 12 września 2021r.

 1. Dziś w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Narodzenia NMP. Witamy ks. Marka Sobottę, misjonarza w Papui-Nowej Gwinei, który głosi nam Słowo Boże. Msze św. przy ołtarzu polowym o g. 9.30 i suma odpustowa o g. 11.00, podczas której będziemy gościć pielgrzymkę z kościoła farnego. Natomiast o g. 14.45 będzie pielgrzymka z kościoła NSPJ.
 2. Mszy św. o g. 12.30 dzisiaj jeszcze nie będzie. Natomiast zapraszamy na nieszpory maryjne z adoracją Najśw. Sakramentu o g. 17.15.
 3. W środę przypada Święto Narodzenia NMP. Na wieczornej Mszy św. będziemy gościć pielgrzymkę z parafii w Modzurowie.
 4. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej. Młodzież zapraszamy do kościoła w piątek o 19.30 na nabożeństwo.
 5. W sobotę grupa naszych Parafian z ks. Arturem jedzie na obchody kalwaryjskie na Górę Św. Anny. Mamy jeszcze wolne miejsca. Proszę zabrać ze sobą prowiant, składane krzesełko oraz kto ma – książeczkę tzw. Kalwaryjkę i różaniec. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 5.45, a powrót około 22.30.
 6. W sobotę o 17.30 różaniec Róż Różańcowych, a o 18.00 Msza św. w int. Róż.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość dożynkową. Msza św. dziękczynna w int. żyjących i zmarłych rolników i działkowiczów o g. 9.30. W piątek wieczorem albo w sobotę rano prosimy o warzywa i owoce do udekorowania ołtarzy. Od przyszłej niedzieli wracamy do Mszy św. o g. 12.30, kancelaria parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku rano po Mszy św. do g. 8.00 i wieczorem po Mszy św. do g. 19.00. W sobotę od 8.30 do 10.00. W niedzielę, w święta oraz w czwartek kancelaria będzie nieczynna.
 8. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej. Uroczysta Msza św. o g. 12.00 będzie transmitowana w telewizji publicznej. Do soboty, po wieczornej Mszy św., będziemy odprawiać nowennę przed beatyfikacją.
 9. W parafii NSPJ w przyszłą niedzielę XXX Festiwal „Spotkałem Pana”, podczas którego zostanie poruszona m. in. tematyka szkaplerza karmelitańskiego. Zapraszamy zwłaszcza młodych Szczegóły spotkań, koncertów i modlitwy na plakacie w gablotce.
 10. Rodziców dzieci klas III, które będą się przygotowywać do I Komunii św. zapraszamy do kancelarii parafialnej. Informujemy, że dziecko należy zgłosić osobiście. Zapisy od wtorku do przez najbliższe dwa tygodnie w godz. 16.00 – 17.00 i w sobotę od 8.30 – 10.00.
 11. „Bóg zapłać” za złożone ofiary na potrzeby naszego sanktuarium. Dziś jeszcze po Mszy św. prosimy o materialne wsparcie misyjnej działalności ks. Marka w Papui. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszach św. na prośbę ks. Biskupa odbędzie się zbiórka na pomoc dla uchodźców z Afganistanu, którzy przybyli do Polski.
 12. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny oraz specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. To wydanie specjalne kosztuje 10zł. Ponadto jest Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Drogi do nieba oraz „Katechizm dla średniozaawansowanych” oraz nowy miesięcznik dla najmłodszych dzieci „STAŚ” (8zł). Dziś również jest możliwość zakupienia Ewangelii na każdy dzień 2022. Parafialna biblioteka „Logos” jest nieczynna.
 13. W imieniu Biura CIESIELSKA TRAVEL zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Krzeszowa i Świdnicy. Wyjazd 11 listopada, a więcej szczegółów na plakacie w gablotce.