Ogłoszenia Parafialne 19 – 26 września 2021r.

 1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. W naszej parafii dzieci kl. V przeżywają rocznicę I Komunii św. Dziś o 14.40 będziemy gościć pielgrzymkę z Ocic. O 17.15 nieszpory z adoracja Najśw. Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. W poniedziałek wieczorna Msza św. z nowenną ku czci Św. Józefa, we wtorek święto Św. Mateusza, Apostoła, w środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej, a w czwartek wspomnienie Św. Ojca Pio.
 3. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00, na którą zapraszamy dzieci klas I – VI. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi św. Bardzo prosimy rodziców o przypominanie dzieciom o miesięcznej spowiedzi i czwartkowej Mszy św. szkolnej. Po Mszy św. szkolnej spotkanie dla klas VI rozpoczynających przygotowanie do Bierzmowania.
 4. Starszych kandydatów do Bierzmowania i młodzież zapraszamy w piątek na film do sali audiowizualnej o 19.30, a sobotę zapraszamy młodych na godz. 20.00 na miesięczne czuwanie do klasztoru Annutiata.
 5. W przyszłą niedzielę będziemy świętować rocznicę poświęcenia naszego kościoła, tzw. Kiermasz. Podczas sumy o 9.30 będziemy modlić się w int. Parafian, budowniczych i fundatorów kościoła oraz za ++ Parafian i dobrodziejów. Po południu zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do kościoła św. Józefa w Ocicach. Wyjście sprzed kościoła o 14.45. Nabożeństwo w Ocicach o g. 15.30. Osoby, które nie pójdą pieszo, prosimy o przyjechanie do Ocic samochodem. Z racji nabożeństwa w Ocicach nie będzie nabożeństwa popołudniowego w naszym kościele.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do Bierzmowania: w poniedziałek kl. VIII, we wtorek kl. I ponadpodstawowa i w środę kl. VII. Spotkania odbędą się w kościele po wieczornej Mszy św. o g. 18.40. Każdy z kandydatów otrzyma nowy dzienniczek (5zł). Osoby, które nie oddały dzienniczków z poprzedniego roku prosimy o przyniesienie ich.
 7. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji zaprasza młodych szkół ponadpodstawowych na weekendowe spotkanie „ŁAWKA GO”, które odbędzie się na Górze Św. Anny w dn. 1-3 października. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Artura.
 8. Parafialny Zespół Caritas wznawia dyżury dla osób potrzebujących. Z pomocy można skorzystać w II i IV wtorek miesiąca w godz. 17.00 – 17.45 w domu katechetycznym na I piętrze. Prosimy też o zgłaszanie osób, które pomocy potrzebują.
 9. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 9.00, całego LSO o 10.00, a dla scholki dziecięcej w sobotę o 11.30
 10. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Dziękujemy za ofiary złożone przed tygodniem na pomoc dla uchodźców z Afganistanu, którzy przybyli do Polski. Na konto Caritas naszej diecezji na ten cel została przelana kwota 2 610zł. Za tydzień kolekta na potrzeby naszego kościoła.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kilka egzemplarzy specjalnego wydania Gościa Niedzielnego poświęconego Błogosławionym Prymasowi Wyszyńskiemu i Matce Róży Czackiej. To wydanie specjalne kosztuje 10zł. Ponadto jest Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. W zakrystii: Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych” oraz czasopismo „Różaniec” i „Anioł Stróż”, a także nowy miesięcznik dla najmłodszych dzieci „STAŚ” (8zł).
 12. W imieniu Biura CIESIELSKA TRAVEL zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę
  do Krzeszowa i Świdnicy. Wyjazd 11 listopada, a więcej szczegółów na plakacie w gablotce.