Ogłoszenia Parafialne 26 września – 03 października 2021r.

 1. Dziś w naszej parafii obchodzimy 285 rocznicę poświęcenia kościoła, tzw. Kiermasz. O 9.30 Msza św. w int. Parafian, budowniczych i fundatorów oraz za ++ Parafian i dobrodziejów.
 2. Dziś po południu zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do kościoła św. Józefa w Ocicach. W Roku Św. Józefa chcemy powierzać Kościół i nasze rodziny Świętemu Patronowi. Wyjście sprzed kościoła o 14.45. Osoby, które nie pójdą pieszo, prosimy o przyjechanie do Ocic samochodem na 15.30. Z racji nabożeństwa w Ocicach nie będzie już nabożeństwa popołudniowego w naszym kościele.
 3. W środę przypada Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W czwartek podczas Mszy św. szkolnej o g. 18.00 zostaną poświęcone różańce dzieciom I komunijnym. Zapraszamy na tą Eucharystię również rodziców. Przed Mszą św. spowiedź.
 5. Od piątku przez cały październik – zapraszamy do modlitwy różańcowej o g. 17.30. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki. Kandydatów do Bierzmowania (od kl. VII) i starszą młodzież zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek o g. 19.30.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa. W sobotę od 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek i sobotę od g. 17.00.
 7. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
 8. Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodych szkół ponadpodstawowych na weekendowe spotkanie „ŁAWKA GO”, które odbędzie się na Górze Św. Anny w dn. 1-3 października. Zapisy do wtorku na stronie internetowej. Wyjazd w piątek o 16.00 z parkingu przy kościele.
 9. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje rekolekcje dla rodzin – Raciborski Remont Małżeński pt. „Rodzinne Priorytety”, prowadzony przez ks. Eugeniusza Plocha. Rekolekcje odbędą się w klasztorze Annuntiata 8–10 października. W piątek i sobotę o 19.30 będzie konferencja i adoracja. W niedzielę o 10.00 Eucharystia. Nie trzeba się zapisywać.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Oblata z Bodzanowa, który będzie nam głosił Słowo Boże, a po Mszach św. zaproponuje kalendarz na nowy rok i poprosi o wsparcie misyjnej działalności OO. Oblatów. O g. 13.30 Msza św. w int. rocznych dzieci z października oraz za ich rodziców i chrzestnych.
 11. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00, LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30. Grupę Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania ze s. Bernardą w środy o g. 16.45.
 12. Od jutra w godzinach kancelaryjnych będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok. W tym tygodniu zapraszamy tylko tych, którzy będą mieć jubileusze i ważne rocznice, a w przyszłym tygodniu pozostałych. Prosimy o zachowanie takiego prządku.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. Za tydzień kolekta na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Od dzisiaj każdego miesiąca będziemy mieć jeszcze „Rycerza Niepokalanej” – czasopismo wydawane w Niepokalanowie (dobrowolna ofiara). Natomiast w zakrystii: Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych” oraz czasopismo „Różaniec” i „Anioł Stróż”, a także nowy miesięcznik dla najmłodszych dzieci „STAŚ” (8zł).
 15. W imieniu Biura CIESIELSKA TRAVEL zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę
  do Krzeszowa i Świdnicy. Wyjazd 11 listopada, a więcej szczegółów na plakacie w gablotce.