Ogłoszenia Parafialne 03 – 10 października 2021r.

 1. Dziś XXVII niedziela zwykła. W naszej parafii witamy o. Oblata Maryi Niepokalanej z Bodzanowa, który głosi nam Słowo Boże, a po Mszach św. zaproponuje kalendarz na nowy rok jednocześnie prosząc o wsparcie misyjnej działalności OO. Oblatów.
 2. Dziś o 17.15 różaniec ze zmianą tajemnic Męskiej Róży Św. Józefa.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, we wtorek Św. Faustyny Kowalskiej, a w czwartek NMP Różańcowej. We wtorek o 18.00 Msza św. w int. RR Św. Faustyny, a w czwartek w int. wszystkich Róż. Po Mszy św. spotkanie Róż w salce kominkowej. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej, a po niej spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.
 4. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Przed Mszą św. spowiedź dla dzieci. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na różaniec.
 5. Modlitwa różańcowa codziennie o g. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki. Zapraszamy całe rodziny do codziennej modlitwy na różańcu.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych.
 7. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin organizuje w najbliższy weekend rekolekcje dla rodzin – Raciborski Remont Małżeński pt. „Rodzinne Priorytety”, prowadzony przez ks. Eugeniusza Plocha. Rekolekcje odbędą się w klasztorze Annuntiata. W piątek i sobotę o 19.30 konferencja i adoracja, w niedzielę o 10.00 Eucharystia. Nie trzeba się zapisywać.
 8. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00, LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30. Grupę Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania ze s. Bernardą w środy o g. 16.45 oraz na pielgrzymkę Dzieci Maryi na Górę Św. Anny w najbliższą sobotę.
 9. Od jutra w godzinach kancelaryjnych będziemy przyjmować intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny. Kancelaria czynna jest codziennie, oprócz czwartku, po Mszach św., a w sobotę od 8.30 – 10.00.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a z racji Niedzieli Papieskiej po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 11. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych”.
 12. Róże Różańcowe zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce na Górę Św. Anny w sobotę 16 października. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii.
 13. W związku z tym, że kończy się kadencja Rady Parafialnej, zapraszamy członków Rady na spotkanie w niedzielę 24 października o 15.30 do salki kominkowej.
 14. W minioną niedzielę liczyliśmy wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do Komunii św. W naszym kościele we Mszy św. uczestniczyło 1484 osób (w 2019 było o 415 osób więcej). Do Komunii św. przystąpiło 685 osób (w 2019 przystąpiło o 22 osoby więcej). Przyjmując, że w naszej parafii jest ok. 5830 osób (wg kartotek kolędowych), to ilość uczestniczących stanowi 25% wiernych, a przyjmujących Komunię św. 12%. Natomiast biorąc pod uwagę ilość osób obecnych w kościele to do Komunii św. przystąpiło 46%. W porównaniu z rokiem 2019 ilość uczestniczących spadła o 10%, a przystępujących do Komunii św. utrzymuje się na poziomie 12%.
 15. W imieniu Pana Prezydenta Raciborza zapraszamy na spotkania mieszkańców Raciborza z Panem Prezydentem. Harmonogram spotkań zamieszczony jest w gablotce.