Ogłoszenia Parafialne 10 – 17 października 2021r.

 1. Dziś XXVIII niedziela zwykła. W naszej ojczyźnie obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem NIE LĘKAJCIE SIĘ. Wspominając Św. Jana Pawła II zachęcamy, by wracać do Jego osoby, nauczania i pontyfikatu.
 2. Dziś o 17.15 nabożeństwo różańcowe.
 3. W środę przypada Dzień Fatimski. Od g. 17.00 okazja do spowiedzi i dwie części różańca (światła i bolesna), o 18.00 Msza św., po niej różaniec fatimski (część chwalebna) i procesja wokół murów naszego sanktuarium. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Robert Ploch, misjonarz z argentyńskiej Patagonii, którego misyjną posługę wesprzemy złożoną ofiarą. Zapraszamy na to ostatnie w tym roku nabożeństwo.
 4. W czwartek Msza św. szkolna o g. 18.00. Przed Mszą św. spowiedź dla dzieci. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na różaniec.
 5. Modlitwa różańcowa codziennie o g. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Różaniec prowadzony przez dzieci I komunijne w poniedziałki i czwartki. Zapraszamy całe rodziny do codziennej modlitwy na różańcu.
 6. W sobotę przypada uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i dzieł charytatywnych.
 7. Miesięczne czuwanie dla młodzieży odbędzie się w sobotę o g. 20.00 w klasztorze Annuntiata.
 8. Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego odbędą się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na Górze św. Anny. Zapraszamy rodziców i bliskich dotkniętych doświadczeniem utraty dziecka do udziału w tej modlitwie.
 9. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 10. Róże Różańcowe zapraszamy do udziału w diecezjalnej pielgrzymce na Górę Św. Anny w sobotę 16 października. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii. W przyszłą niedzielę o 16.45 spotkanie wszystkich zelatorów Róż Różańcowych w salce kominkowej.
 11. W związku z tym, że kończy się kadencja Rady Parafialnej, zapraszamy członków Rady na spotkanie w niedzielę 24 października o 15.30 do salki kominkowej.
 12. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00, LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze odbędzie się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za tydzień kolekta specjalna na opał do kościoła i budynków parafialnych.
 14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Staś” oraz Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych”.
 15. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii będzie sprzedawać „papieskie kremówki”. Cały dochód zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii. Zachęcamy do zakupienia.
 16. Kino „Bałtyk” zaprasza na projekcję filmu „FATIMA”. Seanse odbędą się w sobotę, w niedzielę i przyszły czwartek w godzinach popołudniowych. Szczegóły na plakacie i w „Liście Parafialnym”.