Ogłoszenia Parafialne 24 – 31 października 2021r.

 1. Dziś XXX niedziela zwykła, którą rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele. O 17.15 nabożeństwo różańcowe w int. misji.
 2. Radę Parafialną zapraszamy na spotkanie dziś o 15.30 do salki kominkowej.
 3. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Msza św. szkolna w czwartek o g. 18.00. Przed Mszą św. spowiedź dla dzieci. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy w piątek o 19.30 na różaniec.
 5. W ostatnim tygodniu października zapraszamy na modlitwę różańcową. Przypominamy, że w dni powszednie różaniec jest o g. 17.30, a w niedzielę o 17.15. Różaniec dla dzieci I komunijnych w poniedziałki i czwartki.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: we wtorek kl. I ponadpodstawowa, w środę kl. VIII, a w czwartek kl. VII. Spotkania odbędą się w domu katechetycznym na I piętrze o g. 18.40.
 7. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 8. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania zalecek. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, by w I tygodniu listopada zyskać odpust zupełny za zmarłych. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo w piątek i w sobotę od 16.30. Spowiedź dla dzieci w czwartek od g. 17.00, a dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży w piątek od 19.15. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi.
 10. W piątek i sobotę o 6.30 mamy wolne intencje mszalne. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 11. Przypominamy, że Parafialny Zespół Caritas wznowił dyżury dla osób potrzebujących. Z pomocy można skorzystać w II i IV wtorek miesiąca w godz. 17.00 – 17.45 w domu katechetycznym na I piętrze. Prosimy też o zgłaszanie osób, które pomocy potrzebują.
 12. Informujemy, że od 06 listopada rozpoczną się katechezy przygotowujące dorosłych do Bierzmowania. Spotkania będą się odbywać w salce parafii NSPJ w kolejne soboty o g. 19.00.
 13. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00, LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na misje w Kościele. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 15. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, kolejne wydanie Małego Gościa Niedzielnego i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Staś” oraz Drogi do nieba i „Katechizm dla średniozaawansowanych” oraz kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (do powieszenia na ścianę po 7zł).