Ogłoszenia Parafialne 31 października – 07 listopada 2021r.

 1. Dziś XXXI niedziela zwykła. O 17.15 nabożeństwo różańcowe.
 2. W poniedziałek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym (nie będzie jednak Mszy św. o g. 13.30). Nieszpory za zmarłych i procesja na cmentarzu „Jeruzalem” o g. 15.00. Służby porządkowe proszą o pozostawienie samochodu obok Lidla i skorzystanie z bezpłatnego autobusu linii „J” kursującego bezpośrednio do bramy cmentarza.
 3. We wtorek – Dzień Zaduszny – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. w kościele będą o g. 6.30, 9.00 i 18.00. Msza św. w kaplicy cmentarza o g. 15.00. Różaniec z zaleckami codziennie o 17.15. Nabożeństwo dla młodzieży na cmentarzu we wtorek. Wspólne wyjście sprzed kościoła o 19.30.
 4. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu pokuty, aby zyskać odpust zupełny za naszych zmarłych (pod zwykłymi warunkami). Informujemy, że Penitencjaria Apostolska przedłuża czas zyskania odpustu do końca listopada. Okazja do spowiedzi św. w dni powszednie pół godziny przed Mszą św. W piątek i w sobotę od g. 17.00 – 18.00. Prosimy rodziców o przypomnienie dzieciom i młodzieży o miesięcznej spowiedzi.
 5. Przy bocznych ołtarzach zostały wyłożone karteczki na listopadowe zalecki. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. Bardzo prosimy, by nazwiska zmarłych pisać drukowanymi literami. Kolejność wyczytywania będzie według kolejności składania zalecek. Za składane przy tej okazji ofiary na remontowe potrzeby w parafii serdeczne „Bóg zapłać”.
 6. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej.
 7. Msza św. szkolna w czwartek o g. 18.00.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. zbiorowa do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od 5.50 różaniec wynagradzający, po nim Msza św. i Godzinki. Dodatkowa okazja do spowiedzi w piątek i sobotę od g. 17.00.
 9. W sobotę od g. 8.00 miesięczne odwiedziny chorych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłaszać w zakrystii, bądź telefonicznie.
 10. W przyszłą niedzielę o 17.15 różaniec za zmarłych ze zmianą tajemnic różańcowych.
 11. W kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania nadal przyjmujemy intencje mszalne na nowy rok. Zachęcamy, by każda rodzina ofiarowała Mszę św. za żyjących i zmarłych z rodziny.
 12. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: we wtorek i piątek o 6.30 oraz w przyszłą niedzielę o 13.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 13. Informujemy, że od najbliższej soboty rozpoczną się katechezy przygotowujące dorosłych do Bierzmowania, natomiast dla młodzieży szkół średnich od najbliższego piątku. Spotkania będą się odbywać w salce parafii NSPJ w kolejne piątki dla młodzieży i w kolejne soboty dla dorosłych o g. 19.00.
 14. Zbiórka kandydatów na ministrantów w sobotę o 9.00, LSO o 10.00, a scholki dziecięcej o 11.30.
 15. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby naszej parafii. Jutro również ofiara na pokrycie bieżących rachunków parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium i Kurię Diecezjalną.
 16. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Staś” oraz „Katechizm dla średniozaawansowanych” i kalendarze naszej diecezji i kalendarze misyjne (do powieszenia na ścianę po 7zł).
 17. Przypominamy, że w czasie epidemii, która wciąż trwa mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła. Respektowanie tego jest przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii.