Ogłoszenia Parafialne 07 – 14 listopada 2021r.

 1. Dziś XXXII niedziela zwykła. O 17.15 różaniec za zmarłych z wypominkami. Do najbliższego wtorku będziemy wyczytywać wypominki i modlić się na różańcu za zmarłych.
 2. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej.
 3. W czwartek przypada nasze narodowe święto – rocznica odzyskania niepodległości. Zapraszamy Parafian do wspólnego dziękczynienia za wolną Polskę, wypraszając jednocześnie pomyślność dla niej. Msza św. w int. ojczyzny o g. 9.00. Zachęcamy też do wywieszenia naszej narodowej flagi.
 4. Z racji kończącego się Roku Św. Józefa pragniemy zaprosić wszystkich małżonków i rodziców do udziału w Triduum ku czci Św. Józefa „STWORZENI DLA RODZINY”, które poprowadzi ks. dr Tomasz Gajda z Duszpasterstwa Rodzin w Nysie. I konferencja odbędzie się w piątek o 18.30, druga w sobotę o 19.00, a zakończenie w niedzielę podczas Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W piątek o g. 9.00 w kościele Św. Mikołaja odbędzie się Dekanalny Dzień Skupienia dla LSO z ustanowieniem nowych lektorów. Na Mszę św. zapraszamy również rodziców i bliskich naszych ministrantów i lektorów.
 6. Również w piątek zapraszamy młodzież do sali audiowizualnej na g. 19.45 na spotkanie ŚDM Intro, które będzie parafialnym wprowadzeniem do przeżywania Święta Młodzieży w diecezji. Tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym odbędzie się 20 listopada w kościele seminaryjnym w Opolu.
 7. W sobotę zapraszamy młodzież na dekanalne czuwanie w klasztorze Annuntiata o g. 20.00.
 8. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną do salki o g. 19.00.
 9. Zbiórka scholki dziecięcej w sobotę o godz. 11.30.
 10. W związku z zakończeniem kadencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Ks. Biskup wydał dekret w sprawie nowych wyborów. Informujemy więc, że najbliższy tydzień jest czasem zgłaszania kandydatów do Rady. Prosimy o odpowiedzialne podejście do sprawy. Nazwisko i imię kandydata zapisujemy na kartce, którą prosimy wrzucić do skrzynki obok prasy katolickiej albo z przodu przy światełkach, gdzie składamy intencje do nowenny.
 11. „Duszpasterstwo Rodzin Rejonu Nyskiego zaprasza narzeczonych do udziału w weekendowym kursie przedmałżeńskim. Najbliższy kurs weekendowy odbędzie się 4-5 grudnia 2021 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie: www.rodzinnanysa.pl oraz na plakacie”.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. W przyszłą niedzielę ofiara na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Ośrodek Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin, który prowadzi ks. Tomasz Gajda.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny,Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Gość Niedzielny Extra” (10zł) poświęcony tym razem śląskiemu męczennikowi – ks. Janowi Macha oraz „Katechizm dla średniozaawansowanych” i kalendarze naszej diecezji (do powieszenia na ścianę po 7zł).
 14. Przypominamy, że w czasie epidemii, która wciąż trwa mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła. Respektowanie tego jest przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii.