Ogłoszenia Parafialne 14 – 21 listopada 2021r.

 1. Dziś w XXXIII niedzielę zwykłą obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą wspieramy doświadczony cierpieniem Liban.
 2. W naszej parafii dziś kończymy Triduum ku czci Św. Józefa. Ks. dr Tomaszowi Gajdzie dziękujemy za dzisiejsze Słowo Boże oraz za konferencje i spotkania z małżonkami, rodzicami i narzeczonymi. W podzięce, po Mszy św. złożymy ofiarę do puszek na Ośrodek Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin, który prowadzi ks. Tomasz. Dziękujemy również wszystkim, którzy w tych spotkaniach uczestniczyli.
 3. Dziś jeszcze o 17.15 niedzielne nieszpory z modlitwą w int. rodzin.
 4. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej.
 5. W czwartek o g. 18.00 zapraszamy dzieci klas I – VI na Mszę św. szkolną. Rodziców prosimy o przypomnienie im tego.
 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek kl. VI (dla wszystkich, bez podziału na grupy), we wtorek kl. I ponadpodstawowa, w środę kl. VIII, a w czwartek kl. VII. Spotkania odbędą się w salce w domu katechetycznym na I piętrze o g. 18.40.
 7. W piątek o 19.30 zapraszamy młodzież na seans filmowy do sali audiowizualnej.
 8. W piątek o 18.00 Msza św. z nowenną ku czci Św. Józefa. Zapraszamy do udziału.
 9. W niedziele przypada Uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. O g. 11.00 Msza św. w ustanowieniem nowych lektorów, ministrantów i kandydatów. Zapraszamy również rodziców i bliskich naszych ministrantów.
 10. W sobotę odbędą się zbiórki: dla kandydatów o 9.00, dla LSO o 10.00.
 11. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na spotkanie rodzin w niedzielę 21 listopada o godz. 16.00 do klasztoru Annuntiata. W programie: konferencja, dzielenie, krótkie nabożeństwo. Zapewniamy opiekę nad dziećmi.
 12. W związku z nowymi wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej informujemy, że dziś mija termin zgłaszania kandydatów. Na stoliku obok prasy oraz przy skarbonie ze światełkami są kartki, na których można jeszcze kandydatów zgłosić. Kartki wrzucamy do skrzynki obok. Za tydzień podamy listę kandydatów, na których będziemy głosować 28 listopada.
 13. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na doświadczony cierpieniem Liban. W przyszłą niedzielę będzie kolekta specjalna na modernizację kościelnej kotłowni i wymianę pieca, a po Mszy św. na prośbę Ks. Biskupa będzie zbiórka do puszek na pomoc migrantom.
 14. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Gość Niedzielny Extra” (10zł) poświęcony tym razem śląskiemu męczennikowi – ks. Janowi Macha oraz „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Staś”, ponadto „Katechizm dla średniozaawansowanych”, kalendarze naszej diecezji (do powieszenia na ścianę po 7zł), a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.
 15. Przypominamy, że w czasie epidemii, która wciąż trwa mamy obowiązek zasłaniania ust i nosa wewnątrz kościoła. Respektowanie tego jest przejawem troski o życie i zdrowie własne i innych uczestników liturgii.