Ogłoszenia Parafialne 21 – 28 listopada 2021r.

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Naszym szafarzom, lektorom, ministrantom i kandydatom dziękujemy za służbę przy ołtarzu i życzymy dalszej gorliwości i wytrwałości. Msza św. w ustanowieniem nowych lektorów, ministrantów i kandydatów o g. 11.00. Zapraszamy również rodziców i bliskich naszych ministrantów. „Bóg zapłać” ks. Arturowi za duszpasterską troskę o naszych ministrantów.
 2. Dziś jeszcze o 17.15 nabożeństwo adoracyjne do Chrystusa Króla, a w klasztorze Annuntiata spotkanie rodzin o g. 16.00. W programie: konferencja, dzielenie się Słowem i nabożeństwo.
 3. Nowenna do Matki Bożej Raciborskiej w środę po Mszy św. wieczornej. Po nowennie zapraszamy rodziców dzieci I komunijnych na kolejne spotkanie, które odbędzie się w kościele.
 4. W czwartek o g. 18.00 zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną. Podczas tej Mszy św. dzieci klas III otrzymają poświęcone książeczki „Droga do nieba”. Zapraszamy również rodziców.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: we wtorek kl. I ponadpodstawowa, w środę kl. VIII, a w czwartek kl. VII. Spotkania odbędą się w salce w domu katechetycznym na I piętrze o g. 18.40.
 6. W piątek o 19.00 zapraszamy młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, także rodziców do pomocy w przygotowaniu wianków adwentowych.
 7. W sobotę odbędą się zbiórki: dla kandydatów o 9.00, dla LSO o 10.00, a dla scholki dziecięcej o 11.30 – tym razem ze słodkim poczęstunkiem z okazji wspomnienia św. Cecylii .
 8. W przyszłą niedzielę okresem adwentu rozpoczynamy nowy rok kościelny. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone wieńce adwentowe i opłatki. Młodzież w ramach adwentowego kiermaszu będzie sprzedawać wieńce. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na duszpasterstwo młodzieżowe naszej parafii.
 9. Również w przyszłą niedzielę ruszy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W zakrystii będą świece Caritas na wigilijny stół (duże po 12zł i małe po 5 zł) oraz opłatki.
 10. Siostry z Annuntiaty zapraszają na Adwentowy Dzień Skupienia: w przyszłą niedzielę kobiety, a 12 grudnia – mężczyzn. Rozpoczęcie o g. 9.00, a zakończenie ok. 13.30. Szczegóły na plakacie.
 11. W związku z nowymi wyborami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej informujemy, że w gablotce i w „Liście Parafialnym” publikujemy listę kandydatów do Rady, na których będziemy w przyszłą niedzielę głosować.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę specjalną na modernizację kościelnej kotłowni i wymianę pieca. Dziś jeszcze po Mszy św. na prośbę Ks. Biskupa odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc migrantom. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii. W imieniu ks. Tomasza Gajdy składamy podziękowania wszystkim, którzy przed tygodniem wsparli Fundację Ochrony Życia i Poradnię Rodzinną w Nysie. Na ten cel zebraliśmy 5020zł.
 13. Polecamy czasopisma: Gość Niedzielny, adwentowe wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Gość Niedzielny Extra” (10zł) poświęcony tym razem śląskiemu męczennikowi – ks. Janowi Macha oraz „Różaniec”, „Anioł Stróż” i „Staś”, ponadto „Katechizm dla średniozaawansowanych”, kalendarze naszej diecezji (do powieszenia na ścianę po 7zł), a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.