Ogłoszenia Parafialne 27 grudnia – 02 stycznia 2022

 1. Dziś w II święto Bożego Narodzenia obchodzimy Niedzielę Św. Rodziny. Przez wstawiennictwo Matki Najśw. Maryi i Św. Józefa modlimy się w int. rodzin naszej parafii.
  O g. 17.15 zapraszamy do wspólnego kolędowania i modlitwy za nasze rodziny.
 2. Jutro święto Św. Jana, Apostoła. Na zakończenie Mszy św. będziemy święcić wino ku czci Św. Jana. Będzie dodatkowa Msza św. o g. 11.00. Natomiast we wtorek przypada święto Św. Młodzianków, Męczenników. Dzieci oraz rodziców z najmłodszymi dziećmi zapraszamy na Mszę św. w ich intencji o g. 11.00. Po Eucharystii dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Prosimy też, by dzieci które mają kompletną planszę roratnią przyniosły ją na Mszę św.
 3. Jutro o g. 18.00 rozpoczynamy Msze św. kolędowe w int. rodzin z poszczególnych ulic naszej parafii: w poniedziałek: Żorska nr 1 – 26, wtorek: Żorska nr 27 – 50, środa: Żorska nr 51 – 73, a w czwartek: Zamoyskiego nr 1 – 7. Na zakończenie Mszy św. będzie poświęcenie wody – prosimy więc, by przynieść ze sobą naczynko z wodą. Przy tej okazji będzie też można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową, którą chcemy w tym roku przeznaczyć na modernizację kościelnej kotłowni i zakup pieca gazowego. Prosimy również o wsparcie naszych ministrantów i ich wakacyjnych wyjazdów. Porządek odprawiania Mszy św. kolędowych publikujemy dziś
  w Liście Parafialnym.
 4. W piątek kończymy Stary Rok kalendarzowy. Msza św. z nabożeństwem dziękczynnym o 16.30. Zapraszamy, do wspólnego dziękczynienia. Ks. Biskup udziela tego dnia udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zapraszamy do kościoła na godz. 23:45 na osobistą adorację i modlitwę o Bożego błogosławieństwo w Nowym Roku.
 5. W sobotę – Nowy Rok. Tego dnia przypada Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Jest to święto nakazane, więc każdy katolik powinien uczestniczyć we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę (nie będzie Mszy św. o 6.30), a o 17.15 nieszpory kolędowe z modlitwą o pokój na całym świecie.
 6. W przyszłą niedzielę o 17.15 nabożeństwo ze zmianą tajemnic męskiej Róży Różańcowej św. Józefa.
 7. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Wydział Teologiczny w Opolu. Dziękujemy też za ofiary dla rodziny poszkodowanej przez pożar. W Sylwestra i Nowy Rok kolekta na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 8. Choć trwamy jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia i zachęcamy do udziału we Mszy św.
  w kolejne dni, to jednak na zakończenie naszych Świąt chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszych uroczystości, zwłaszcza Panom i Paniom i młodzieży za pracę przy budowaniu stajenki i dekorowaniu kościoła. „Bóg zapłać” sprzątającym nasz kościół i Paniom dekorującym ołtarze, s. Emanueli, całej służbie liturgicznej, posługującym w zakrystii i szafarzom, organistom i trębaczom, a także scholii liturgicznej dorosłych. „Bóg zapłać” naszym księżom za posługę w konfesjonale, klerykom oraz wszystkim Parafianom i Gościom za udział w świątecznej liturgii i składane w tym czasie ofiary.
 9. Polecamy czasopisma: świąteczno-noworoczne wydanie Gościa Niedzielnego (10zł), jest świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych”, kalendarze naszej diecezji (7zł), a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.