Ogłoszenia Parafialne 02 – 09 stycznia 2022

 1. Dziś II niedziela po Bożym Narodzeniu. O g. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo ze zmianą tajemnic męskiej Róży Różańcowej św. Józefa.
 2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to dzień modlitwy i materialnego wsparcia misji w Kościele. Dzieci z grupy s. Bernardy jako kolędnicy misyjni będą kwestować po Mszach św. na potrzeby dzieci z krajów misyjnych.
 3. Czwartkowa uroczystość jest świętem nakazanym i każdy katolik powinien wziąć udział we Mszy św. Porządek Mszy św. – niedzielny. Nie będzie tego dnia nabożeństwa, ponieważ nasz Dziekan ks. Marian Obruśnik zaprasza do udziału w Raciborskim Orszaku Trzech Króli. Orszak wyruszy o 14.00 z trzech miejsc: z parkingu przy tzw. „nerce”, z kościoła NSPJ i od nas z Matki Bożej. Najpierw udamy się na plac przed szkołą muzyczną, gdzie strumienie się połączą i będzie krótka inscenizacja, następnie przejdziemy na Rynek, gdzie będzie inscenizacja pokłonu Trzech Króli i wspólny śpiew kolęd. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do udziału. Dzieci prosimy, aby się przebrały w stroje aniołów, pasterzy, rycerzy czy króli albo nałożyły na siebie kolorowe szaty. Korony będą dostępne na przed rozpoczęciem orszaku.
 4. W czwartek zapraszamy Róże Różańcowe do salki kominkowej na spotkanie noworoczno-opłatkowe o g. 19.00.
 5. Od jutra zapraszamy kolejne rodziny do udziału we Mszy św. kolędowej o g. 18.00. W poniedziałek: Zamoyskiego 8 – 20, wtorek: Chodkiewicza, środa: Czarnieckiego, w piątek: Żółkiewskiego, a w sobotę o 16.00 ul. Katowicka. Prosimy przynieść ze sobą naczynko z wodą, którą poświęcimy.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O g. 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. w int. zbiorowej do Miłosierdzia Bożego. O 19.30 Msza św. młodzieżowa.
 7. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9.30, pozostałych ministrantów i lektorów o godz. 10.00, natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na godz. 11.30.
 8. W sobotę o g. 17.30 modlitwa różańcowa Róż Różańcowych, o 18.00 Msza św. w int. Róż.
 9. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną: w przyszłą niedzielę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pana Jezusa. O 13.30 będzie Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na Seminarium Duchowne w Opolu i Kurię Diecezjalną. W czwartek kolekta na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.
 12. Polecamy czasopisma: „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych”, kalendarze naszej diecezji (7zł), a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.