Ogłoszenia Parafialne 09 – 16 stycznia 2022r.

 1. Dziś Święto Chrztu Pana Jezusa w Jordanie. Dziękując za łaskę wiary wspominamy w modlitwie naszych rodziców, chrzestnych i księdza, który nam Chrztu udzielił. Dziś też kończymy liturgiczny okres Bożego Narodzenia, a rozpoczynamy I część okresu zwykłego w roku kościelnym. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Od jutra zapraszamy kolejne rodziny do udziału we Mszy św. kolędowej o g. 18.00. W poniedziałek: Mysłowicka nr parzyste, Chorzowska i Pszczyńska, wtorek: Mysłowicka nr nieparzyste, środa: St. Mariańska, Mariańska, Pośpiecha i Starowiejska, w czwartek: Kamienna, St. Żwirowa, Żwirowa i Ocicka, a w piątek: Anny, Jana Pawła II, Górna, Chłopska, Opawska i Częstochowska. Prosimy przynieść ze sobą naczynko z wodą, którą poświęcimy.
 3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. W piątek zapraszamy młodzież na 19.30 na nabożeństwo.
 5. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9.30, pozostałych ministrantów i lektorów o godz. 10.00, natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na godz. 11.30.
 6. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o g. 19.30.
 7. Biskup Opolski Andrzej Czaja w przyszłą niedzielę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu otworzy proces beatyfikacyjny świątobliwej Eufemii Piastówny, księżniczki raciborskiej i przeoryszy raciborskich dominikanek. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego, podczas której homilię wygłosi Biskup Gliwicki Jan Kopiec. W Liście Parafialnym publikujemy życiorys świątobliwej Eufemii, modlitwę o jej rychłą beatyfikację oraz o wyproszenie łask za jej wstawiennictwem.
 8. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków w przyszłą niedzielę na I w tym roku „Spotkanie Rodzin” do klasztoru Annuntiata na g. 16.00. W programie: konferencja, dzielenie, krótkie nabożeństwo. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi.
 9. W związku z trwającym w całym Kościele synodem, w imieniu Księdza Biskupa, zapraszamy osoby, które nie należą do parafialnych rad duszpasterskich, a które chciałyby wziąć udział w pracach na etapie konsultacji, na spotkanie dekanalnej grupy synodalnej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 stycznia o g. 14.30 w domu katechetycznym. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii, aby odebrać scenariusz spotkania.
 10. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną: w przyszłą niedzielę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. W imieniu dzieci – Kolędników Misyjnych i s. Bernardy dziękujemy za ofiary na misje. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na nowy piec gazowy do kościoła i modernizację kościelnej kotłowni.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (od dzisiaj kosztuje 8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych”, kalendarze naszej diecezji (7zł), a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.