Ogłoszenia Parafialne 23 – 30 stycznia 2022r.

 1. Dzisiejsza III Niedziela Zwykła jest Niedzielą Słowa Bożego. Niech będzie przypomnieniem o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego, a także o związku między Słowem Bożym a liturgią.
 2. Dziś o g. 16.30 zapraszamy do wspólnego kolędowania z naszym młodzieżowym zespołem O-MEGA. Podczas nabożeństwa poprosimy o materialne wsparcie zespołu.
 3. We wtorek przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, które kończy Tydzień Ekumeniczny w Kościele.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 5. W piątek zapraszamy młodzież do kościoła na godz. 19.30 na nabożeństwo.
 6. W sobotę od g. 8.00 będziemy odwiedzać chorych i starszych z posługą sakramentalną. Tym razem prosimy, aby taką osobę zgłosić potwierdzając tym samym, że taka osoba nie jest zakażona i nie jest objęta kwarantanną.
 7. Dzieci I komunijne i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w sobotę o g. 11.00, podczas której dzieci otrzymają poświęconą świecę. Przypominamy, że świeca powinna być z Chrztu albo nowa zakupiona przez rodziców.
 8. Msza św. szkolna w czwartek o g. 18.00. Dzieci klas I – VI zapraszamy do udziału, a rodziców prosimy o przypominanie im tego. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 9. Katecheza dla kandydatów do Bierzmowania, która była zaplanowana w najbliższym tygodniu, ze względu kwarantannę większości klas, zostaje przesunięta na przyszły tydzień.
 10. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9.30, pozostałych ministrantów i lektorów o godz. 10.00, natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na godz. 11.30.
 11. Ponawiamy informację, że w naszej parafii chcemy zawiązać zespół orkiestry dętej. Zapraszamy do udziału młodszych i starszych, Panie i Panów, uczniów i absolwentów naszej szkoły muzycznej, ale również grających amatorsko. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii u któregoś z księży albo o kontakt telefoniczny.
 12. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na pokrycie bieżących rachunków parafii oraz za ofiary przelewane na parafialne konto. W przyszłą niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii.
 13. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż”, „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.