Ogłoszenia parafialne 16 – 23 stycznia 2022r.

 1. Dziś II Niedziela Zwykła. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 2. Dzisiaj w kościele farnym podczas Mszy św. o g. 12.00 zostanie otworzony proces beatyfikacyjny świątobliwej Eufemii Piastówny, księżniczki raciborskiej i przeoryszy raciborskich dominikanek. Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Opolski Andrzej Czaja, a homilię wygłosi Biskup Gliwicki Jan Kopiec.
 3. Dzisiaj także Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków na I w tym roku „Spotkanie Rodzin” do klasztoru Annuntiata na g. 16.00. W programie: konferencja, dzielenie, krótkie nabożeństwo. Zapewniona będzie opieka nad dziećmi.
 4. Jutro przypada 50 rocznica śmierci Ks. Proboszcza Alojzego Spyrki. O godz. 18.00 będzie Msza św. sprawowana w Jego intencji.
 5. We wtorek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do udziału we Mszy św. w ciągu tygodnia, podczas których będziemy się modlić o jedność Chrystusowego Kościoła.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do MB Raciborskiej. Intencje do nowenny prosimy składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 7. W piątek przypada wspomnienie Św. Agnieszki – jest to zarazem Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. W dowód wdzięczności zapraszamy do wspólnej modlitwy za Babcie i Dziadków, którym zapewne wiele zawdzięczamy.
 8. Od tego tygodnia wracamy do Mszy św. szkolnej w czwartki o g. 18.00. Dzieci klas I – VI zapraszamy do udziału, a rodziców prosimy o przypominanie im tego. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.
 9. W sobotę zapraszamy młodzież na 20.00 na miesięczne czuwanie, które tym razem odbędzie się w parafii NSPJ.
 10. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9.30, pozostałych ministrantów i lektorów o godz. 10.00, natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na godz. 11.30.
 11. W przyszła niedzielę o 16.30 zapraszamy do wspólnego kolędowania z młodzieżowym zespołem OMEGA.
 12. Informujemy, że w naszej parafii chcemy zawiązać zespół orkiestry dętej. Zapraszamy do udziału młodszych i starszych, Panie i Panów, uczniów i absolwentów naszej szkoły muzycznej, ale również grających amatorsko. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii u któregoś z księży albo o kontakt telefoniczny.
 13. W związku z trwającym w całym Kościele synodem, w imieniu Księdza Biskupa, zapraszamy osoby, które nie należą do parafialnych rad duszpasterskich, a które chciałyby wziąć udział w pracach na etapie konsultacji, na spotkanie dekanalnej grupy synodalnej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 22 stycznia o g. 14.30 w domu katechetycznym. Zainteresowane osoby prosimy o wcześniejsze zgłoszenie się do kancelarii, aby odebrać scenariusz spotkania.
 14. W tym tygodniu mamy wolną intencję mszalną: w piątek o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 15. W piątek zakończyliśmy Mszę św. kolędowe w int. Parafian z poszczególnych ulic. Bardzo dziękujemy tym, którzy byli w kościele i tym, którzy uczestniczyli online. „Bóg zapłać” za złożone ofiary w kościele oraz te przelewane na konto naszej parafii, które przeznaczymy na piec i kościelną kotłownię.
 16. Dziękujemy też za złożoną dzisiaj kolektę specjalną przeznaczoną na nowy piec gazowy do kościoła i modernizację kościelnej kotłowni. W przyszłą niedzielę kolekta na pokrycie bieżących rachunków parafii.
 17. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł) i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Anioł Stróż”, „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.