Ogłoszenia Parafialne 30 stycznia – 06 lutego 2022r.

 1. Dzisiejsza IV Niedziela Zwykła. Ta ostatnia niedziela stycznia obchodzona jest w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja do przypomnienia, że najstarsza choroba, o której zapomnieli już mieszkańcy większości krajów rozwiniętych, w najuboższych rejonach świata jest nadal groźna i wciąż zbiera swoje tragiczne żniwo. Zachęcamy do duchowego i materialnego wsparcia tych, którzy trędowatym służą.
 2. O g. 17.15 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
 3. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu czcimy Jezusa Chrystusa – Światłość Świata oraz Matkę Bożą Gromniczną. Zapraszamy do udziału we Mszy św. o 6.30, 9.00, 16.45 i 18.00. Na Msze św. prosimy przynieść gromnice zaopatrzone w okapnik, które na nowo poświęcimy. Święto Ofiarowania Pańskiego jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą i składaną ofiarą będziemy wspierać zgromadzenia zakonne.
 4. Spotkanie Liturgicznej Scholi Dorosłych w środę o 19.15 w domu katechetycznym.
 5. W czwartek z racji wspomnienia Św. Błażeja będziemy udzielać błogosławieństwa gardła, a w sobotę – w dniu Św. Agaty będziemy błogosławić chleb i wodę ku Jej czci.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania o g. 8.00. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem od 17.00 adoracja, o 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego i o 18.00 Msza św. zbiorowa. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do spowiedzi. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
 7. W piątek zapraszamy kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież na Mszę św. młodzieżową o g. 19.30. Z racji sytuacji epidemicznej nie będzie zaplanowanych katechez dla kandydatów do Bierzmowania. „Bierzmowańców” z kl. VIII i I ponadpodstawowej, którzy byli ochrzczeni poza naszą parafią, prosimy o dostarczenia metryki Chrztu św.
 8. Dzieci klas I – VI, które nie są objęte kwarantanną zapraszamy tym razem do udziału w świątecznej Mszy św. w środę o 16.45. Pół godziny przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. W czwartek Mszy św. szkolnej nie będzie.
 9. W przyszłą niedzielę podczas nabożeństwa będzie zmiana tajemnic Męskiej Róży Św. Józefa.
 10. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów o godz. 9.30, pozostałych ministrantów i lektorów o godz. 10.00, natomiast scholkę dziecięcą zapraszamy na godz. 11.30.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę przeznaczoną na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary przelewane na parafialne konto. W środę kolekta na zgromadzenia klauzurowe, a w przyszłą niedzielę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem.