Ogłoszenia Parafialne 27 lutego – 06 marca 2022r.

 1. Dziś VIII Niedziela Zwykła – ostatnia przed Wielkim Postem. Od g. 14.30 – bezpośrednio po Mszy św. – rozpoczniemy tzw. Czterdziestogodzinne nabożeństwo przed Wielkim Postem. Adoracja Najśw. Sakramentu będzie dziś do godz. 17.50. W poniedziałek i wtorek adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 9.00 i będzie trwać do wieczornej Eucharystii. O g. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i okazja do spowiedzi św. Dziś zapraszamy grupy parafialne, a jutro i we wtorek mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej adoracji. Porządek adoracji podany jest w gablotce i na parafialnej stronie.
 2. Dziś także rozpoczyna się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy, aby czas nabożeństwa czterdziestogodzinnego przez Wielkim Postem, jak również pierwsze dni tego okresu wykorzystać jako czas ekspiacji za grzech pijaństwa, modlitwy o trzeźwość i zachęty do walki z nałogiem alkoholizmu.
 3. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Odpowiadając na apel Papieża Franciszka zachęcamy, aby był to dzień postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. W tej intencji będziemy adorować Najśw. Sakrament 10.00 – 15.30. Przypominamy również, że w czasie Postu każdy katolik powinien podjąć uczynki pokutne i powstrzymać się od udziału w zabawach tanecznych. W Środę Popielcową Msze św. będą: 6.30, 9.00, 15.30, 16.45 (dla dzieci) i o 18.00. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły (ilościowy i jakościowy) oraz abstynencja od napojów alkoholowych.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać, pod zwykłymi warunkami, odpust zupełny:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o g. 17.00
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 8.00 Msza św. z nabożeństwem o powołania i za powołanych, w piątek o 19.30 Msza św. dla kandydatów do Bierzmowania i starszej młodzieży.
 6. W sobotę od g. 8.00 z posługą duszpasterską odwiedzimy chorych i starszych. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii albo telefonicznie.
 7. Nasze Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza pełnoletnich mężczyzn na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 25 do 27 marca br. (piątek-niedziela). Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 8. W tym tygodniu mamy wolne intencje mszalne: we wtorek o 6.30 i 9.00, w środę o 6.30 i w niedzielę o 6.30. Kto by chciał którąś z intencji zamówić, to prosimy o podejście do zakrystii.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na pokrycie bieżących rachunków parafii. Dziś jeszcze i w Środę Popielcową na prośbę Ks. Biskupa będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie oraz uchodźców. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 10. Informujemy, że z tyłu kościoła pod ławką z prasą wystawiony jest karton na zużyte świece, tzw. woskowy złom zamienimy na nowy paschał do kościoła.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki – czynna jest w niedzielę 9.00 – 9.30 oraz w czwartki 17.00 – 18.00.