Ogłoszenia Parafialne 06 – 13 marca 2022r.

 1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W tym roku pasyjne rozważania będzie głosił ks. Marcin Kleszyk, wikariusz parafii NSPJ.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne, za udział w których można zyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny:
  • Droga Krzyżowa dla dzieci – w czwartek o 17.30, a po niej Msza św. szkolna.
  • Droga Krzyżowa dla dorosłych z zaleckami – w piątek o g. 17.00
  • Droga Krzyżowa dla kandydatów do Bierzmowania i młodzieży – w piątek o g. 19.30
 3. We wtorek o 18.00 Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Raciborskiej w int. Kobiet naszej parafii w dniu ich święta. Zapraszamy do udziału.
 4. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania z grupy I: w poniedziałek – kl. VI, we wtorek – kl. I ponadpodstawowa, w środę – kl. VIII i w czwartek – kl. VII. Spotkania odbędą się domu katechetycznym o g. 18.40.
 5. W tym tygodniu mamy dwie wolne intencje mszalnych: w czwartek i w sobotę o g. 6.30. Kto by chciał którąś z tych intencji zamówić, to prosimy o podejście do zakrystii.
 6. Synodalne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się poniedziałek o g. 19.00 w salce kominkowej, a w sobotę o 14.30 III spotkanie synodalne dla dekanatu.
 7. Kandydatów do Bierzmowania od kl. VII zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Górze Św. Anny w dn. 18 – 20 marca. Zapisy i informacje u ks. Artura oraz na stronie parafialnej. Koszt wyjazdu 100 zł.
 8. Młodzież zapraszamy na miesięczne czuwanie, które odbędzie się w sobotę 12 marca w klasztorze Annuntiata. Rozpoczęcie o g. 20.00.
 9. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o g. 19.00.
 10. Nasze Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza pełnoletnich mężczyzn na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 25 do 27 marca br. (piątek-niedziela). Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 11. Siostry z Annuntiaty zapraszają na dzień skupienia: dla kobiet w przyszłą niedzielę, a dla mężczyzn 27 marca. Rozpoczęcie o g. 9.00.
 12. W kościele NSPJ odbędzie się modlitwa o pokój i spotkanie dla tych, którzy dawniej lub w ostatnich dniach przyjechali z Ukrainy do Raciborza i okolic. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 16.00.
 13. Prosimy też osoby, które miałyby możliwość zorganizowania lokum albo przyjęcia do siebie rodziny z Ukrainy, o zgłoszenie się w zakrystii.
 14. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Podczas Gorzkich Żali będziemy zbierać ofiary na kwiaty i dekoracje Grobu Pańskiego. Bardzo dziękujemy za ofiary na pomoc dla Ukrainy. Na ten cel nasza parafia przelała na konto Caritas 17 470zł. W przyszłą niedzielę kolekta na opał do kościoła i budynków parafialnych, a po Mszach będzie zbiórka na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
 15. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki. Na stoliku z prasą są również wielkopostne skarbonki Caritas dla dzieci. Tegoroczna jałmużna będzie przeznaczona na działalność Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu.