Ogłoszenia Parafialne 13 – 20 marca 2022r.

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Siostry z Annuntiaty zapraszają dziś kobiety na dzień skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00. Po południu o 16.00 Spotkanie rodzin w klasztorze Annuntiata.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci, dorosłych i młodzieży o zwykłych porach.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej, po niej spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w kościele.
 5. Scholę dorosłych zapraszamy na próbę w środę o g. 19.30 w domu katechetycznym.
 6. W sobotę przypada Uroczystość Św. Józefa. Msza św. w int. mężów i ojców naszej parafii o godz. 9.00, a o 18.00 w int. żeńskiej Róży Św. Józefa. Zapraszamy do udziału. Tego dnia rozpoczyna się również Tydzień Modlitw o ochronę życia, w którym chcemy się przygotować do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne broszury i deklaracje są na stoliku z prasą.
 7. W sobotę w kościele NSPJ o 18.00 Msza św. w int. członków Wspólnoty Wieczystej Adoracji w 1 rocz. utworzenia kaplicy, natomiast o 19.30 będzie tam Raciborski Wieczór Uwielbienia.
 8. W tym tygodniu odbędą się katechezy dla kandydatów do Bierzmowania z grupy II: we wtorek – kl. I ponadpodstawowa, w środę – kl. VIII i w czwartek – kl. VII. Spotkania odbędą się domu katechetycznym o g. 18.40.
 9. Kandydatów do Bierzmowania od kl. VII zapraszamy na diecezjalne spotkanie młodych na Górze Św. Anny w dn. 18 – 20 marca. Zapisy i informacje u ks. Artura oraz na stronie parafialnej. Koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd w piątek o 16.00 z parkingu przy kościele.
 10. Nasze Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza pełnoletnich mężczyzn na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w dniach od 25 do 27 marca br. (piątek-niedziela). Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opał do kościoła i budynków parafialnych. Dziękujemy też za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu. Dziś jeszcze po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. W przyszłą niedzielę kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Różaniec”, „Katechizm dla średniozaawansowanych, a także książeczki „Droga do nieba” z dużym i małym drukiem. Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki.
 13. W zakrystii jest do nabycia książka pt. Ile jest warta twoja obrączka” zadedykowana zarówno małżonkom przeżywającym kryzys, jak i tym którzy w związku są szczęśliwi. Cena symboliczna 10zł z przeznaczeniem dla Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.
 14. Parafialny Zespół Caritas będzie zbierał artykuły żywnościowe z dłuższą datą ważności oraz środki chemiczne i higieny osobistej dla sierot z Ukrainy. W naszych diecezjalnych ośrodkach w Nysie, Głębinowie i Głuchołazach jest ponad 200 dzieci, w tym większość niepełnosprawnych i dla nich będziemy zbierać dary. Prosimy o kupowanie jednego produktu, ale w większych opakowaniach (najlepiej całą zgrzewkę) – to usprawni pakowanie i transport podarowanych rzeczy. Zbiórka w domu katechetycznym na parterze od poniedziałku – piątku w godz. 16.00 – 18.00.