Ogłoszenia Parafialne 20 – 27 marca 2022r.

 1. Dziś III Niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Również w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla dzieci, dorosłych i młodzieży o zwykłych porach.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej.
 4. Trwa Tydzień Modlitw o ochronę życia, w którym chcemy się przygotować do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Stosowne broszury i deklaracje są na stoliku z prasą. Obrzęd duchowej adopcji dziecka poczętego w piątek podczas Mszy św. o g. 18.00.
 5. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Tego dnia nasze Siostry w Annuntiacie będą obchodzić uroczystość odpustową.
 6. W sobotę zapraszamy na zbiórki: kandydatów o g. 9.00, ministrantów o 9.30, i scholkę dziecięcą o 11.30.
 7. Seminarium Duchowne w Opolu zaprasza pełnoletnich mężczyzn na rekolekcje powołaniowe, które odbędą się w najbliższy weekend (piątek-niedziela). Udział w rekolekcjach jest bezpłatny. Zapisy oraz szczegółowe informacje na stronie internetowej.
 8. W przyszłą niedzielę Siostry z Annuntiaty zapraszają mężczyzn na Wielkopostny Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00.
 9. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Raciborski Remont Małżeński w dn. 1-3 kwietnia w kościele NSPJ. Spotkania odbywać się będą w piątek i w sobotę o g. 19.30. Zakończenie niedzielną Eucharystią o 10.30.
 10. Mamy wolne intencje: w piątek i w niedzielę o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków. Dziękujemy też za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Gość Niedzielny Extra” (10zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych, książeczki „Droga do nieba” oraz wielkanocne świece (duże 10zł, małe 7zł). Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki.
 13. W zakrystii jest jeszcze do nabycia książka pt. Ile jest warta twoja obrączka” zadedykowana zarówno małżonkom przeżywającym kryzys, jak i tym którzy w związku są szczęśliwi. Cena symboliczna 10zł z przeznaczeniem dla Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR.
 14. Kino BAŁTYK zaprasza na film: „CUD GUADALUPE” – nawiązujący do objawień Matki Bożej w Meksyku. Projekcja w sobotę i w niedzielę, a także w następny wtorek o g. 14.15.
 15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomocą wsparli niepełnosprawne sieroty z Ukrainy. Odzew na nasza apel był bardzo duży. Zebrane artykuły zostały przekazane dzieciom w ośrodku Caritas w Głuchołazach oraz ukraińskim rodzinom, które osiedliły się w Łubowicach i Krzanowicach. Dziękujemy również Parafialnemu Zespołowi Caritas za zaangażowanie „Bóg zapłać”. W tym tygodniu również będziemy zbierać artykuły spożywcze i chemiczne, które przeznaczymy dla uchodźców z naszego raciborskiego terenu oraz na świąteczne paczki dla uboższych parafian. Zbiórka od poniedziałku do piątku w g. 17.00 – 18.00 w domu katechetycznym. Informujemy też, że dzisiaj i w kolejne niedziele o g. 16.00 w kościele NSPJ odbędzie się spotkanie dla rodzin z Ukrainy.