Ogłoszenia Parafialne 27 marca – 03 kwietnia 2022r.

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu. Serdecznie dziękujemy s. Prowincjalnej Dolores Zok z naszego klasztoru Annuntiata za świadectwo życia zakonnego i misyjnego. Po Mszy św. złożymy do puszek ofiarę na charytatywne cele klasztoru Annuntiata i za każdą ofiarę serdeczne „Bóg zapłać”. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.
 2. Dziś Siostry z Annuntiaty zapraszają mężczyzn na Wielkopostny Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o g. 9.00.
 3. Również w tym tygodniu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci w czwartek, a dorosłych w piątek. Młodzież zapraszamy w piątek – tym razem na Mszę św. o 19.30.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. O 18.40 spotkanie „trójek klasowych” rodziców dzieci I komunijnych.
 5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W piątek poranna Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem Msza św. do Miłosierdzia Bożego w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec, o 6.30 Msza św. wynagradzająca, a po niej Godzinki ku czci Matki Bożej. Z racji nowego miesiąca zapraszamy do Sakramentu Pokuty. Dodatkowa okazja w piątek i w sobotę od 17.00 – 18.00.
 6. W sobotę zapraszamy na zbiórki: kandydatów o g. 9.30, ministrantów o 10.00 i scholki dziecięcej o 11.30.
 7. Zmiana tajemnic męskiej Róży Św. Józefa w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach w salce kominkowej.
 8. Dekanalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Raciborski Remont Małżeński w dn. 1-3 kwietnia w kościele NSPJ. Spotkania odbywać się będą w piątek i w sobotę o g. 19.30. Zakończenie niedzielną Eucharystią o 10.30.
 9. Mamy wolne intencje: we wtorek i w czwartek o 6.30. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na opłacenie bieżących rachunków parafii. Dziękujemy też za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu. W przyszłą niedzielę kolekta na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii: „Katechizm dla średniozaawansowanych, książeczki „Droga do nieba” oraz wielkanocne świece (duże 10zł, małe 7zł). Zachęcamy również do korzystania z parafialnej biblioteki.
 12. Kino BAŁTYK zaprasza na film: „CUD GUADALUPE” – nawiązujący do objawień Matki Bożej w Meksyku. Projekcja dziś i we wtorek o g. 14.15.
 13. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomocą wsparli uchodźców z naszego raciborskiego terenu.