Ogłoszenia Parafialne 01 -08 maja 2022r.

 1. Dziś III Niedzielą Wielkanocną rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Dziś zapraszamy na nabożeństwo majowe o g. 17.15, a w dni powszednie o 17.30. Niech szczególną intencją naszych nabożeństw i modlitwy osobistej będzie prośba o dobre przeżycie misji parafialnych, które będą w ostatnim tygodniu maja, a także modlitwa w int. naszego diakona Wojciecha Hejczyka, który na początku czerwca przyjmie święcenia kapłańskie.
 2. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o 11.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. Dziękując MB za szczególną obecność w historii naszej ojczyzny zapraszamy do udziału w Eucharystii. Zachęcamy również, by wywiesić naszą narodową flagę.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele.
 4. W środę i w czwartek odbędą się próby dla dzieci I komunijnych, a w piątek po wieczornej Mszy św. będzie próba i okazja do spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania. Sama uroczystość Bierzmowania będzie w sobotę o g. 15.00. Rodziców i bliskich naszych młodych zapraszamy do spowiedzi w ciągu tygodnia pół godziny przed Mszą św. W piątek będziemy spowiadać już od g. 16.30.
 5. Spotkanie scholi dorosłych odbędzie się w środę o 19.15 w domu katechetycznym.
 6. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialne w bibliotece parafialnej o g. 19.00.
 7. Informujemy, że odwiedziny chorych i starszych tym razem będą nie w I sobotę miesiąca, ale w sobotę tuż przed naszymi misjami parafialnymi, tzn. 21 maja. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym.
 8. Od maja w naszym sanktuarium rozpoczyna się czas pielgrzymkowy: w przyszłą niedzielę o 11.00 będziemy gościć pielgrzymkę z Płoni, a o 15.00 z Krzanowic.
 9. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Dziękujemy dzieciom za wielkopostną jałmużnę na hospicjum Św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu. Również dziękujemy za ofiary na remont i konserwację krzyża przy ul. Mariańskiej. W uroczystość MB Królowej Polski i w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę będzie też zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry.
 10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.
 11. Z racji dzisiejszego wspomnienia Św. Józefa Robotnika składamy wszystkim czcicielom Św. Józefa, zwłaszcza Panom z Róży Różańcowej i ciężko pracującym szczególnej opieki swojego Patrona. Niech Bóg wszystkim pracującym błogosławi w codziennym trudzie.