Ogłoszenia Parafialne 03 – 10 kwietnia 2022r.

 1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. O g. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali
  z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach w salce kominkowej zmiana tajemnic męskiej Róży Św. Józefa.
 2. Dziś jeszcze w kościele Św. Mikołaja koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu zespołu działającego przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego. Rozpoczęcie o g. 18.00. Podczas koncertu będzie kwesta na rzecz jednej z parafii w Ukrainie.
 3. Duszpasterską Radę Parafialną zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne w poniedziałek o 19.00 w naszej parafialnej bibliotece (dom katechetyczny parter).
 4. W środę po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. O 18.40 spotkanie rodziców dzieci I komunijnych w kościele.
 5. Spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku ma przyjąć Sakrament Bierzmowania odbędzie się w czwartek o g. 18.40 również w kościele.
 6. Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na spotkania formacyjne wspólne dla obydwu grup: we wtorek kl. I ponadpodstawowa i w środę kl. VIII. Spotkanie dla kl. VI będzie w przyszły poniedziałek, a dla kl. VII w przyszły wtorek. Spotkanie odbędzie się sali-audiowizualnej o 18.40.
 7. Dzieci zapraszamy w czwartek na Drogę Krzyżową o g. 17.30, a po niej na Mszę św. szkolną o 18.00. Droga krzyżowa z zaleckami – w piątek o 17.00. Natomiast młodzież i dorosłych zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Tym razem pójdziemy ulicami w centrum – od kościoła Św. Jakuba do kościoła farnego. Rozpoczęcie o g. 19.30.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. O 8.00 Msza św., a po niej nabożeństwo za powołanych i o nowe powołania w Kościele.
 9. Świąteczne odwiedziny chorych i starszych w parafii w sobotę od. g. 8.00. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
 10. W sobotę zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych, którzy będą chrzcić dzieci w poniedziałek wielkanocny. Spotkanie odbędzie się w kościele o g. 19.00.
 11. Zbiórki LSO – wspólna dla wszystkich – o g. 11.00. Spotkanie scholki dziecięcej o 12.00.
 12. Miesięczne czuwanie dla młodzieży odbędzie się w sobotę, w klasztorze Annuntiata, tym razem nieco wcześniej – o 19.30.
 13. Parafialny Zespół Caritas jeszcze w tym tygodniu będzie zbierał dary dla uboższych parafian, dla których chcemy zrobić świąteczne paczki. Dary będzie można złożyć w kościele do kartonu przy chrzcielnicy. Za wszelkie dary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 14. Świąteczne sprzątanie kościoła w sobotę po porannej Mszy św. Prosimy chętnych
  do pomocy w sprzątaniu.
 15. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Seminarium w Opolu i Kurię Diecezjalną. Dziękujemy też za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu i te przelewane na parafialne konto. Nasze Siostry z Annuntiaty również dziękują za złożoną w ubiegłą niedzielę ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 16. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Natomiast w zakrystii wielkanocne świece (małe 7zł).
 17. Bardzo prosimy, by nie przynosić do kościoła starych gazet, obrazów albo krzyży. Kościół nie jest składowiskiem takich rzeczy, nawet gdy są poświęcone. Przypominamy, że rzeczy poświęcone, które da się spalić – to spalamy, chociaż to dzisiaj jest coraz trudniejsze, a inne zakopujemy w ziemi, chociażby przy okazji pogrzebu – w rodzinnym grobie albo po prostu prosimy zanieść na cmentarz „Jeruzalem”.