Ogłoszenia Parafialne 18 – 24 kwietnia 2022r.

  1. Dziś Poniedziałek Wielkanocny. Naszą modlitwą i ofiarą wspieramy KUL. Porządek Mszy św. – niedzielny. O 17.15 nieszpory wielkanocne z koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy też do przedłużenia wielkanocnej radości poprzez udział we Mszy św. w kolejnych dniach Oktawy. W najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  2. Od jutra do piątku adoracja Najśw. Sakramentu pół godziny przed Mszą św. wieczorną, o g. 17.45 nowenna do Miłosierdzia Bożego z koronką.
  3. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
  4. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o g. 18.00.
  5. Kandydatów do Bierzmowania i starszą młodzież zapraszamy na wieczór filmowy w piątek o 19.30 w sali audiowizualnej.
  6. Parafia NSPJ zaprasza na Raciborski Wieczór Uwielbienia w sobotę o g. 19.30.
  7. Informujemy, że w tym tygodniu rozpocznie się remont i konserwacja przydrożnego krzyża przy ul. Mariańskiej.Specjalna kwesta na ten cel odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św.
  8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. O g. 15.00 będzie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Dzieci, które w skarbonkach wielkopostnych zbierały jałmużnę proszone są o przyniesienie skarbonek do kościoła na Mszę św. o g. 11.00. Przypominamy, że tegoroczna ofiara ze skarbonek jest przeznaczona na działalność hospicjum Św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu
  9. Kończąc wielkanocne uroczystości pragniemy podziękować wszystkim Parafianom i naszym Gościom za udział w Triduum Paschalnym. Bóg zapłać naszym Księżom za przewodniczenie liturgii i posługę w konfesjonale, Ks. Arturowi za przygotowanie Ciemnicy i liturgii Triduum. Dziękujemy też Paniom i Panom oraz młodzieży zaangażowanym w przygotowanie Ciemnicy, Bożego Grobu i wystrój ołtarzy; dziękujemy s. Emanueli za kompozycje kwiatowe i dekoracje Bożego Grobu. Bóg zapłać całej służbie liturgicznej, szafarzom, Panu Stachurskiemu oraz Paniom i Panom, którzy sprzątali kościół. Bóg zapłać Panom Józefowi i Brunonowi za służbę w zakrystii oraz naszym organistom, scholi dorosłych i orkiestrze za oprawę muzyczną i śpiew, a także zaangażowanym w Liturgię Słowa podczas Triduum. Dziękujemy P. Dorocie za fotograficzny reportaż naszych wydarzeń. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii, kościołów w Ziemi Świętej oraz za dzisiejszą kolektę na KUL. W przyszłą niedzielę kolekta zostanie przeznaczona na Caritas naszej diecezji.
  10. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), świąteczne wydanie „Małego Gościa Niedzielnego” i List Parafialny.