Ogłoszenia Parafialne 24 kwietnia – 01 maja 2022r.

 1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. O g. 15.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Za udział w nim możemy uzyskać odpust zupełny.
 2. Dzieciom, które w Wielkim Poście zbierały w skarbonkach jałmużnę na działalność hospicjum Św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu dziękujemy za złożone dary.
 3. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, gł. Patrona Polski.
 4. W środę po wieczornej Mszy św. nowenna do Matki Bożej Raciborskiej. Intencje do nowenny można składać do skrzynki pod figurą NSPJ.
 5. Kandydatów do Bierzmowania z kl. I ponadpodstawowej zapraszamy na spotkanie w najbliższy wtorek o 18.40 w sali audiowizualnej. Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w sobotę o g. 15.00 w naszym kościele. W związku z tym odbędą próby: w najbliższy czwartek i piątek o godz. 18.40.
 6. Spotkanie scholi dorosłych odbędzie się w środę o 19.15 w domu katechetycznym.
 7. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną czwartek o 18.00.
 8. Kolejne spotkanie syndalne w ramach naszego dekanatu odbędzie się w sobotę o 14.30 w domu katechetycznym.
 9. W przyszłą niedzielę o 9.30 Msza św. w int. Męskiej Róży Św. Józefa (ze zmianą tajemnic), o 13.30 w int. rocznych dzieci i ich rodzin, a o 17.15 będzie pierwsze nabożeństwo majowe.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na Caritas naszej opolskiej diecezji. Informujemy też, że „na ręce” s. Dolores, Przełożonej Prowincjalnej naszych Sióstr złożyliśmy ofiarę ze sprzedaży wielkanocnych chlebków. Dla rodzin z Ukrainy, które są w Annuntiacie przekazaliśmy 3700zł. Wszystkim z całego serca „Bóg zapłać”. Dzisiaj jeszcze po Mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na remont i konserwację krzyża przy ul. Mariańskiej. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.

Komunikat Biskupa Opolskiego na Niedzielę Miłosierdzia Bożego
Dzisiejsza niedziela, zamykająca oktawę Wielkanocy, jest zarazem Świętem Bożego Miłosierdzia. Miłosierdzie jest istotą orędzia ewangelicznego, jest imieniem samego Boga. Papież Franciszek w swoim nauczaniu podkreśla, że miłosierdzie Boga jest Jego odpowiedzialnością za ludzi. Podobnie i my powinniśmy czuć i podejmować odpowiedzialność za naszych bliźnich w potrzebie. Pan Jezus wyraźnie mówi:
„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).
Drodzy Diecezjanie, zwracam się zatem do Was z prośbą o rozważenie złożenia Jubileuszowej Ofiary, na miarę Waszych możliwości, na trzy szlachetne cele naszej diecezji:
• na wsparcie dalszej renowacji katedry opolskiej,
• na wsparcie funkcjonowania i rozwoju „Domu Nadziei” (dla bezdomnych i ubigich),
• na wsparcie budowy kaplicy i remont w domu Duszpasterstwa Młodzieży na Górze Św. Anny.
Wpłat można dokonywać na określone konta, które są na stronie internetowej naszej diecezji oraz w gazetce parafialnej. Z serca błogosławię wszystkim realizującym miłość miłosierną w praktyce życia codziennego.