Ogłoszenia Parafialne 08 – 15 maja 2022r.

 1. Dzisiejsza Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania w Kościele. Zachęcamy, by w codziennych modlitwach tę intencję Panu Bogu polecać.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych: w niedzielę o g. 17.15, a w dni powszednie o 17.30. Niech szczególną intencją naszych nabożeństw i modlitwy osobistej będzie prośba o dobre przeżycie misji parafialnych, które będą w ostatnim tygodniu maja, a także modlitwa w int. naszego diakona Wojciecha Hejczyka, który na początku czerwca przyjmie święcenia kapłańskie.
 3. Dziś jeszcze spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w bibliotece parafialnej o g. 19.00.
 4. W poniedziałek przypada Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, a w piątek wspomnienie MB z Fatimy. Zapraszamy na I nabożeństwo fatimskie. Od g. 17.00 modlitwa różańcowa (część światła i chwalebna) i okazja do spowiedzi św., o 18.00 uroczysta Msza św., po niej różaniec (część bolesna) i procesja fatimska wokół murów naszego sanktuarium.
 5. W sobotę różaniec Róż Różańcowych o 17.30, o 18.00 Msza św., a po nie spotkanie w domu katechetycznym.
 6. Młodych, od kl. VIII zapraszamy na miesięczne czuwanie do klasztoru Annuntiata w sobotę o g. 20.00.
 7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o 9.30 i 11.15, 70 dzieci przyjmie Pana Jezusa po raz pierwszy w Komunii św. W związku z tym będą nieco zmienione godziny Mszy św. Osoby niezwiązane z tą uroczystością prosimy o udział w Eucharystii o g. 6.30, 8.00, 13.00, 14.00, 18.00 albo w sobotę wieczorem. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci i ich rodzin będzie o g. 16.00.
 8. W poniedziałek i w środę o zwykłych porach będą ostatnie próby dla dzieci, w czwartek po wieczornej Mszy św. prosimy rodziców o posprzątanie kościoła i placu kościelnego. W sobotę natomiast dzieci przystąpią do I spowiedzi św. według ustalonego już wcześniej porządku.
 9. Informujemy, że będzie możliwość pojechania autokarem do opolskiej katedry na święcenia kapłańskie naszego diakona Wojciecha. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o g. 8.00. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę na potrzeby naszej parafii. Dziś jeszcze po Mszy św. zbiórka do puszek na remont opolskiej katedry. W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na pokrycie kosztów modernizacji kościelnej kotłowni.
 11. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Biblia audio (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.
 12. Na zakończenie chcemy poinformować, że wczoraj podczas uroczystej Mszy św. Ks. Biskup udzielił sakramentu bierzmowania 71 młodym z naszej parafii. Życzymy im mocy i światła Ducha Św. oraz odwagi w codziennym świadczeniu o Chrystusie i Jego Kościele.