Ogłoszenia Parafialne 15 – 22 maja 2022r.

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, a w naszej parafii o g. 9.30 i 11.15 uroczystość I Komunii Św. Po południu Msze św. będą o 13.00, 14.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe z udziałem dzieci i ich rodzin o g. 16.00.
  2. W tzw. „Białym Tygodniu” zapraszamy dzieci i ich bliskich do udziału w majówce o 17.30 i Mszy św. o g. 18.00.
  3. Szczególną intencją naszych majowych nabożeństw i modlitwy osobistej niech będzie prośba o dobre przeżycie misji parafialnych, które za tydzień rozpoczniemy, a także modlitwa w int. naszego diakona Wojciecha Hejczyka, który na początku czerwca przyjmie święcenia kapłańskie.
  4. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy Misje św., które co 10 lat są w parafii prowadzone. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Misji z obrzędem wprowadzenia o. Misjonarza, tj. z modlitwą do Ducha Świętego, nałożeniem stuły i przekazaniem kluczy Kościoła i Ewangeliarza – symbolu władzy i głoszenia Słowa Bożego, będzie sprawowana w sobotę o 18.00. Misje zakończymy w następną niedzielę uroczystym poświęceniem nowego krzyża misyjnego. Dziś Liście Parafialnym publikujemy list o. Laurencjusza – paulina z Ukrainy, który naszym Misjom będzie przewodniczył.
  5. W sobotę od g. 8.00 odwidzimy chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Zachęcamy, by z racji rozpoczynających się Misji, z tej posługi skorzystali. Osoby spoza stałej listy prosimy zgłosić w zakrystii, bądź telefonicznie.
  6. Zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  7. Informujemy, że będzie możliwość pojechania autokarem do opolskiej katedry na święcenia kapłańskie naszego diakona Wojciecha. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o g. 8.00. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.
  8. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę specjalną na pokrycie kosztów modernizacji kościelnej kotłowni. W przyszłą niedzielę złożymy jałmużnę postną z całego roku, którą przekażemy do dyspozycji Ks. Biskupa na realizację dzieł charytatywnych w diecezji.
  9. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.