Ogłoszenia Parafialne 22 – 29 maja 2022r.

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocna. W naszej parafii rozpoczynamy Misje Święte. Bardzo serdecznie witamy o. Laurencjusza Żezickiego, paulina, który będzie nam przez najbliższy tydzień głosić Słowo Boże. Bardzo prosimy, by zarezerwować sobie czas i każdego dnia uczestniczyć w misyjnych spotkaniach. Szczegółowy program będzie podawany na bieżąco; mamy go również w gablocie i na stronie parafialnej. Dzisiaj jeszcze zapraszamy na g. 20.00 na Apel Maryjny (nie będzie nabożeństwa majowego o g.17.15).
 2. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na pielgrzymkę rowerową do Gródczanek. Tam o g. 16.00 nabożeństwo majowe, a potem ognisko z pieczeniem kiełbasy. Osoby, które nie mogą przyjechać rowerem prosimy, by przyjechały samochodem.
 3. Od poniedziałku do środy będziemy przeżywać tzw. Dni Krzyżowe. W procesjach do krzyży będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo w pracy rolników i działkowiczów. W poniedziałek o g. 20.00 zgromadzimy się przy krzyżu na ul. Mariańskiej (po drugiej stronie ulicy), a potem procesyjnie wrócimy do kościoła (prosimy przynieść świece). We wtorek o 17.15 wyruszymy z kościoła do krzyża przy światłach, a w środę zapraszamy rano o 8.30 na procesję do krzyża przy kościele – bezpośrednio po procesji będzie Msza św.
 4. W czwartek przypada Dzień Matki. Wieczorna Msza św. będzie sprawowana w int. żyjących i ++ matek oraz za ks. Artura w 10 rocz. kapłańskich święceń.
 5. W piątek o 15.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami. Zalecki prosimy składać wcześniej w zakrystii, wieczorem zaś o 20.00 nabożeństwo na cmentarzu za zmarłych.
 6. W sobotę o 9.00 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chorych. Po Mszy św. Parafialny Zespół Caritas zaprasza chorych i seniorów do salki kominkowej na poczęstunek.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i zakończenie naszych Misji. Uroczyste poświęcenie nowego krzyża misyjnego i procesja z krzyżem o g. 15.00.
 8. Zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.15, Dzieci Maryi zapraszamy w środę o godz. 16.45 do domu katechetycznego.
 9. Informujemy, że będzie możliwość pojechania autokarem do opolskiej katedry na święcenia kapłańskie naszego diakona Wojciecha. Wyjazd w sobotę 4 czerwca o g. 8.00. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii. Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną kolektę jako jałmużnę postną z całego roku, którą przekażemy do dyspozycji Ks. Biskupa na realizację dzieł charytatywnych w diecezji. Dziękujemy również dzieciom I komunijnym i ich rodzicom za ofiarę na rzecz dzieci z krajów misyjnych. W przyszłą niedzielę, na zakończenie naszych Misji, na ręce Ojca Laurencjusza złożymy ofiarę jako podziękowanie za trud głoszenia Słowa i posługę sakramentalną.
 11. W trakcie naszych Misji będziemy też zbierać środki czystości, higieny osobistej, lekarstwa i żywność z dłuższą datą ważności dla ukraińskich Parafian, którym o. Laurencjusz posługuje. Prosimy o zakup jednego rodzaju środków czy żywności, ale w większej ilości, np. zgrzewkę – ułatwi to pakowanie i transport. Miejsce zbiórki: dom katechetyczny od poniedziałku do soboty w godz. 14.30 – 14.55 oraz 16.30 – 17.30.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.