Ogłoszenia Parafialne 29 maja – 05 czerwca 2022r.

 1. Dziś uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego kończymy misje św. Zwieńczeniem naszych misyjnych spotkań będzie poświęcenie nowego krzyża misyjnego i procesja z krzyżem wokół murów naszego sanktuarium. Zapraszamy wszystkich parafian o g. 15.00 i prosimy o przyniesienie ze sobą domowych krzyży, które na nowo zostaną poświęcone.
 2. Bardzo dziękujemy o. Laurencjuszowi za głoszone nam Słowo Boże, posługę sakramentalną oraz prowadzone nabożeństwa.
 3. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia NMP. W naszym kościele to dzień całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. Adorację rozpocznie Msza św. o g. 9.00 w int. żyjących i ++ Parafian; po niej wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna modlitwa różańcowa. Ramowy porządek adoracji podajemy w gablotce i na stronie internetowej.
 4. Również we wtorek przypada 13 rocz. święceń ks. Tomasza. Wieczorna Msza św. będzie sprawowana w jego intencji. Zapraszamy do udziału.
 5. W czwartek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Przed Mszą św. od 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 8.00 Msza św. z nabożeństwem za powołanych i o nowe powołania w Kościele. W piątek o 6.30 Msza św. w int. czcicieli NSPJ, a wieczorem do Miłosierdzia Bożego w int. zbiorowej. W sobotę o 5.50 różaniec wynagradzający, o 6.30 Msza św., a po niej i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
 7. W sobotę w opolskiej katedrze przyjmie święcenia kapłańskie nasz diakon ks. Wojciech Hejczyk. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00. Koszt 30zł. Zapisy w zakrystii. Prosimy o modlitwę w int. diakonów, którzy przez rekolekcje przygotowują się do święceń.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Św. W naszej parafii będziemy przeżywać PRYMICJE. Z tej racji będzie nieco zmieniony niedzielny porządek: Msza św. z 9.30 będzie o 9.15, a Mszy św. o 12.30 nie będzie. O 13.30 mamy wolną intencje mszalną.
 9. Procesja z Prymicjantem wyruszy z domu rodzinnego przy ul. Żorskiej o 10.30, a o 11.00 ks. Wojciech będzie sprawował pierwszą Mszę św. Zapraszamy do udziału w prymicjach i prosimy sąsiadów oraz rodziny ul. Żorskiej, zwłaszcza nr 38 – 56 i 33 – 43 o pomoc w dekorowaniu trasy procesji. Popołudniu o 16.30 podczas nabożeństwa do NSPJ ks. Wojciech będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
 10. Zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w piątek o g. 16.00, Dzieci Maryi zapraszamy w środę o godz. 16.45 do domu katechetycznego.
 11. „Bóg zapłać” za złożoną dziś ofiarę, która jest wsparciem posługi duszpasterskiej o. Laurencjusza w Ukrainie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej.
 12. Dziękujemy Panom Henrykowi i Damianowi Zbeczka za wykonanie nowego krzyża misyjnego.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy składali dary rzeczowe dla Parafian z Ukrainy, którym posługuje o. Laurencjusz. „Bóg zapłać” też Parafialnemu Zespołowi Caritas za pomoc w tej zbiórce i zorganizowanie poczęstunku dla chorych i seniorów.
 14. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny. W Liście dziś publikujemy odezwę Ks. Biskupa przed święceniami kapłańskimi. Zapraszamy równie do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.