Ogłoszenia Parafialne 05 – 12 czerwca 2022r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. W naszej parafii przeżywamy Prymicje Ks. Wojciecha Hejczyka, który wczoraj przyjął z rąk Ks. Biskupa kapłańskie święcenia. O g. 16.30 podczas nabożeństwa do NSPJ ks. Wojciech będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa.
  W poniedziałek o g. 16.00 odprawi Mszę św. dziękczynną w int. swoich dobrodziejów. Zapraszamy więc do wspólnego dziękczynienia.
 2. Jutro przypada II Święto Zesłania Ducha Świętego – NMP Matki Kościoła – dodatkowa Msza św. o g. 9.00. Jutrzejsze święto to też Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błog. w pracy. Ks. Biskup zaprasza rolników na Mszę św. do kościoła Św. Krzyża w Gródczankach
  o godz. 15.00.
 3. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – jest to dzień diecezjalnego dzieła modlitwy w int. kapłanów „OREMUS”.
 4. Dzieci klas I – VI zapraszamy w czwartek na Mszę św. szkolną o g. 18.00. Od g. 17.30 okazja do spowiedzi dla dzieci.
 5. Kandydaci do Bierzmowania będą mieć w tym tygodniu ostatnie spotkanie przed wakacjami: we wtorek kl. VI, a w czwartek kl. VII. Spotkanie odbędzie się w kościele o 18.40.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Św. Podczas Mszy św. o g. 9.30 będziemy gościli pielgrzymów z parafii z Ostroga, a na g.11.00 zapraszamy młodych, którzy w tym i w poprzednim roku otrzymali sakrament bierzmowania, na Msze św. dziękczynną.
 7. W przyszłą niedzielę o 13.30 Msza św. z udzielaniem Sakramentu Chrztu Św. oraz w int. rocznych dzieci z miesiąca czerwca. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w sobotę o 19.00 w kościele.
 8. Informujemy, że w tym roku ołtarze Bożego Ciała będą: I – w kapliczce przy ul. Jana Pawła II i Górnej, II – przy krzyżu obok kwiaciarni, III – przy Annuntiacie i IV – przy ołtarzu polowym. Prosimy Parafian o pomoc w zorganizowaniu tych ołtarzy. Zbiórka do puszek na dekoracje i kwiaty Bożego Ciała zostanie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach św.
 9. Zbiórka wszystkich kandydatów, ministrantów i lektorów w sobotę o g. 10.00. Dzieci Maryi zapraszamy w środę o godz. 16.45 do domu katechetycznego.
 10. „Bóg zapłać” za złożoną dziś kolektę na potrzeby Seminarium w Opolu i Kurii Diecezjalnej. Nasz Misjonarz o. Laurencjusz bardzo dziękuje za dary materialne, które składaliśmy dla parafian z Ukrainy oraz za złożoną ofiarę. W przyszłą niedzielę kolekta na opłacenie bieżących rachunków parafii.
 11. Dziękujemy Paniom, które wiły wieńce na uroczystość prymicyjną oraz Radzie Parafialnej i wszystkim, którzy pomagali w strojeniu trasy od domu Prymicjanta do kościoła.
 12. Polecamy czasopisma: „Gość Niedzielny” (8zł), „Mały Gość Niedzielny” i List Parafialny; w zakrystii czasopismo Różaniec. W Liście dziś publikujemy komunikat Ks. Biskupa w związku z beatyfikacją Sióstr Elżbietanek, która odbędzie się w sobotę we Wrocławiu. Zapraszamy również do korzystania z naszej Parafialnej Biblioteki LOGOS.